1. 1.
    Diyanet imamları işe başlamadan önce 657 sayılı kanun uyarınca bir yemin ederler.

Bu yemin tam olarak aşağıdaki metindir;

​“Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, Atatürk inkılâp ve ilkelerine, Anayasada ifadesi bulunan Türk Milliyetçiliğine sadakatle bağlı kalacağıma; Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını milletin hizmetinde olarak tarafsız ve Eşitlik ilkelerine bağlı kalarak uygulayacağıma; Türk Milletinin milli, ahlaki, insani manevi ve kültürel değerlerini benimseyip, koruyup, bunları geliştirmek için çalışacağıma, insan haklarına ve Anayasanın temel ilkelerine dayanan milli, demokratik, laik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ ne karşı görev ve sorumluluklarımı bilerek bunları davranış halinde göstereceğime namusum ve şerefim üzerine yemin ederim.”

Böyle bir yemin bütünüyle küfürdür.

iyi niyetle ve ya kötü niyetle küfür metni okunamaz. ikrah yani kafaya silah dayama olmadan girilen her küfür küfürdür.

Ki bu sadece 4 bin tl ilk maaş ve lojman için girilen bir küfür.

Bunun tövbesi ise sadece işi bıraktığında yapılabilir.
    Bir elde içki şişesiyle tövbe edilemeyeceği gibi o iş üzereyken edilen tövbe de tövbe şartlarını barındırmayacağından kişinin küfrü bu işi yaptığı müddetçe sabittir.

Ayrıca okunması yasak olan tefsir edilmesi yasak olan ayetler de vardır bu meslekte. Ayet gizlemek ise küfürlerin en büyüğüdür.
    3 -16 ... sozlugun krali
  2. 2.
    Ve buna karşı getirilen sav genelde şu şekildedir.

“Kardeşim o kafir bu kafir müslüman kalmadı biz kimin arkasında namaz kılacağız”

Kardeşim ilmi delille hareket edin. Yer yüzünde müslümanlar daima bir avuç olmuştur. Hiç milyonlarca müslüman olmadı yeryüzünde. Olmayacakta. Şade validemiz ibrahim as a sordu: yeryüzünde müslümanlar nerde? ibrahim as: ben senden ve benden başka bir müslüman bilmiyorum...

ilmen bu sözleri yapmakta söyleyen kişiye bir çıkar yol bulabiliyorsanız buyrun bulun. Aksi halde kafire kafir demeyen de kafir olur. Yani yahudi hristiyanlarda aslında müslümandır diyen kişi nasıl kafir olursa küfrü apaçık olan birine ona rağmen allah küfür demişken yine de ona muhalefet edip müslüman diyen biri elbette o ayetleri inkar eden bir kafir olur
    2 -1 ... sozlugun krali
  3. 3.
    Tekfir bulaşıcı bir hastalıktır.ayrıca Allah kuluna tekfir görevi değil tebliğ görevi vermiştir.tebliğde tekfirle olmaz.bu meseleyi alimler yüzyıllardır tartışmışlar.bizim burda Selefi bi grup vardı(tekfirci).tekfir ede ede etrafta kimse kalmayınca grup bu sefer birbirini tekfir etti bıraksan öldürcekler.o grubuda şeytan halledip dağıttı.sonra kimse kalmayınca adam aynaya bakarak kendini tekfir etti.(son cümleden emin değilim)lakin olur olur.
    1 -1 ... kalahari 1
  4. 4.
    imamların para ile namaz kıldırması ölü yıkaması kuran okuması kafirlik değilde bu ettiği yemin mi kafirliğe sebep veriyor ? ilginç...
    2 -1 ... stallion
  5. 5.
    Ha unuttum birde tartışmacı ve küstah olur kimi vede saygısız ağzı bozuk,tabi hepsi değil kelamcılar gibi işin edebiyatını yaparlar.buhari okumakla kendini alim sanırlar hatta hadisleri ayetlere denk tutarlar,dahi Buhari'yi kusursuz görüp kutsarlar.tabi bi kısmı.
    -2 ... kalahari 1
  6. 6.
    Türlü yönlerden kafirlerdir.

Tartışma cedel bizim işimiz değil. Biz davet yapıyoruz. Sen müslüman değilsin mesela ben seni Allah’a davet ediyorum. Ağır evet.

Karın müşrikse iman da etmezse boşayacaksın

Krediyle aldığın evi satıp ana paranı alacaksın!

Müşrik babandan kalan mirasta hak iddia etmeyeceksin!

Hapis yatacaksın!

Senin şu halin gibi ahmaklar tarafından hor görüleceksin

Bu mu bizim ilahlarımızı ağzına alıyor diye saldıracaklar!

Ana baban sana en büyük düşman kesilecek!

Dostların senle temas kurmaktan korkacak

Kolay değil müslüman olmak.

Bir senin yalandan söylediğin la ilahe illallah var bir de benim beni zora sokan la ilahe illallah ım var.
    -3 ... sozlugun krali
  7. 7.
    Diyanet ve çalışanları zerre umurumda değil. Ama illa münafık ya da müşrik avına çıkacaksanız cemaatlere gidin. Her biri şeytan uşakları. Her biri başlarındaki kişiye nebi ya da mesih gözüyle bakıyorlar.
    4 -1 ... yok herif
  8. 8.
    Ne diyelim Allah sana hidayet versin gerçi vermişte alan varmı meçhul neyse burda kesip tekfircilerin durumuna düşmeyim.yoksa sabaha kadar devam.
    3 ... kalahari 1
  9. 9.
    birisi müslümana kafir derse. ve o kafir degilse; ikisinden biri kafir olarak ölür. böyle bi and yoktur. canı sıkılan kzfasina gore yazmasin yahu. para mi veriyolar sacmalayinca. yada icmeden yazin.
    1 -1 ... bittimiacaba
  10. 10.
    Birisi müslümana kafir derse küfürdür. Doğrudur. Ama kafire müslüman derse bu da küfürdür. Yani açık bir şekilde küfre giren birine müslüman diyen kişi de onla aynı akideye sahip demektir.
    1 ... sozlugun krali