bugün

Bu diyanet size ne etti gardaş?
diyanete eğitimden fazla harcanması
http://www.haberturk.com/...-lojmanda-basildi-iddiasi
diyanet diye bir devlet kurumunun olmasi sacmalikken katildigim onerme. devletin diyanetle ne isi var? devlet dediginin dinle, soyut fikirle, ozgur iradeyle ne isi var? tamam, diyanet yine kalsin. hatta sapitmadikca kalsin ki dogruyu bulup yonlendirme gorevi gorsun inanana. ama vakif gibi calissin. madem devlet ona buyuk butce agiriyor, resmi raziyla halktan para toplamak neden amk! zaten bagis topluyorsun, git vakif olarak calis. devletten uzak dur!
laik bir devlette diyanet bakanlığı olması kadar saçma birşey yok dinsiz olun demiyorum o işe turkcell baksın.
bir denge olmalı. diyanet anlamsız bulanları anlamıyorum gerçeği göre göre teorik doğruluk sağlamak için toplumsal gerçekliğin reddedilmesi garip. insanların ihtiyaçlarından manevi olarak inanç var ve eğer bu alana hiç girmezsen burayı dolduracak ve manüple edilecek değişik yelpazeden guruplar oluşacak. bu durum en basitinden güvenlik için sorun. buraya kadar müslüman olduğumu bir kenara bırakıp devlet yönetimi açısından düşündüm. diğer yandan olanüstü hallerde din fazlasıyla kullanılcak bir enstrüman.

müslüman kimliğimle düşününce devlet eliyle verimli bir diyanet hizmeti beklemek gayet normal. bütçedeki ağırlığını eleştirmem gerekir çünkü çoğu yerde olduğu gibi verimsiz bir harcamalar var. diyanet nitelikli bir yönledirmeye sahip mi ? değil. kaynağın azaltılıp veriminin sorgulanmasını isterim. gelelim meşhur zırhlı araç meselesine özel istihbaratlık güvenlikle ilgili tehlikeli bir durum olmadıkça devlet görevlileri uzun vadede kullanabileceği ülkemizde üretilen araçları kullanmasını bekleriim. diyanet özelinde ise olabilcek en mütevazi aracı kullanması bulunduğu mevkinin manevi değeri ve müslüman algısı için önemlidir. lükse kaçması sıkıntı.

soma vb. bir sürü felaketler sonrası çalışma ve sosyal güvenlik bakanı görevinde kaldıktan sonra hiç bir şeye şaşmam.