bugün

an itibari ile görevden alınmıştır. Görevini 7 yıldır sürdüren şahsiyetten, fikrim ve düşüncelerim doğrultusunda memnundum. Siyaset sonunda onuda vurdu. Sıradaki merak konusudur.
(bkz: ali bardakoğlu/#9883761)
laik kimliğiyle göze batması sonucu gerçekleşen durum. türbanla ilgili açıklamalarının sonunu getirdiğini düşünüyorum. ntv de son yaptığı söyleşiyi hatırlayınca yüzüme acı gülümse doldu.
iktidarın kömür karası zihniyetine bulaşmayan ve yeterince Cumhuriyet düşmanı olmayan diyanet işleri başkanına verilen ödüldür.
nedeni; bir milleti türban yalanıyla kandırmak gibi bir onursuzluğa hayır demesidir.demokrasi var arkadaş bu ülkede olur böyle..olur arada.
adam başörtüsü dini gereklilik demiş bir diyanet işleri başkanıdır. birde laik diyanet işleri başkanı diyenler var. içtiğiniz şeyden bende istiyorum.
"sekiz yıl bir görevde kalmak için yeter" gibi bir açıklamayla görevden alınmıştır. şimdi adamın gol diyor deyip halk seni 8 yıl sonrasında sandığa gömerse gocunmak, üzülmek, ağlamak olmasın ama. tamam mı cicim?
laik ve atatürkçü duruşu birilerinin boğazında kalmıştır. bir bardak soğuk suya gitti. siyasetin çarklarında oda ezildi. hayırlı olsun atatürkçü vatanıma.
görevden alınınca kıymetlenmiştir.
(bkz: ah tuzu kurular siz yok musunuz siz)
türbanı islamiyetin olmazsa olmazı gibi göstermek yanlış demişti yıllar önce.
bu sene de yine benzer açıklamalar yaptı.
hükümetin inancına göre islamiyetin (siyasetin) olmazsa olmazı türbandır!
fikir ayrılığı yüzünden 2 ay erken şutladılar adamı.
devleti yönetenlerce görevden alınabilmesi dahi türkiye'nin laik bir devlet olmadığının açık ispatı niteliğindedir.

- ha! bu bugün mü oldu? elbetteki hayır! bu devlet, kurulduğu günden bu yana laik değildi zaten.
laik din adamı kelimesini uyduran arkadaşları tebrik etmek istiyorum. bu günleride görecekmiydik.
atatürk'ün din adamlarına değer verdiğini söylersen, tutarlar mı seni orada. yıllardır din düşmanı olduğuna inandırılıyor, oldu mu bu şimdi senin yaptığın? hak ettin sen, ağlama boşuna.