bugün

Adam akıllı okuyun fetvayı. Sonra da istediğiniz kadar konuşursunuz.

Yeme-içmeyle ilgili genel ilkeleri belirleyen Hz. Peygamber (s.a.s.), sol elle yeme-içmeyi hoş karşılamamıştır. Nitekim o, bu konu üzerinde önemle durmuş; şeytanların sol elle yiyip içtiklerini haber vererek ümmetini uyarmış ve çocuklara sağ elle yemek yemeyi öğretmiştir.

Hz. Peygamber'in sağ elle yeme ve içme konusundaki tavsiye ve irşadlarına uymak her müslümanın vazifesidir. Bu nedenle anne ve babaların çocuklarına diğer yemek adabıyla birlikte sağ elle yeme ve içmeyi de öğretmeleri gerekir. Fizikî bir engel sebebiyle sağ eliyle yiyemeyen kimselerin sol elle yeme içmesinde ise bir sakınca yoktur.
2018 deyiz. birbirimize yemek yemeyi öğretmeye kalkacaksak kapatalım dükkanı siktir olup gidelim.

Tartışmak bile abeste iştigal konular bunlar ne fetvası aga ?
ya kardeşim ben solla rahat ediyorsam solla yerim bunun lamı cimi mi var?

ibni sinalardan, birunilerden, ibni haldunların, farabilerden, yunan felsefesini ölmekten kurtaran müslümanlardan yemek yemeği öğreten müslümanlara...

her musibet müstehak bize.
Adam bir kaza sonucu sağ kolunu kaybettiyse bu adam ömür boyu günaha mı girecek? Çok saçma bir açıklama yapmışlar.
ben solağım sıkıntı mı var.
Senin tantin degil mi senin inancina gore beni solak kilan?

Iki yuzlusunuz ibneler.
Diyanetten sıçtıktan sonra götümüzü hangi elle temizlememiz gerektiği hakkında bilgiyide acilen bekliyoruz. Özellikle ben bekliyorum... Tuvaletteyim, cevaba göre hareket edeceğim, durum acil. Yeter artık yıllarca yanlış elle kıçımı temizleyip günaha girdiğim.
arkadaş din böyle diyormuş işte inanıyorsan sorgusuz sualsiz kabul edeceksin. inanmıyorsan da gel geç bu tarafa. bir yandan ben müslümanım deyip diğer yandan bunları eleştirmek falan tuhaf. din bu işte. hayır din bu değil, bu olamaz diyerek inanç konusunda kendi dünyanı oluşturmaya çalışmak saçmadır. korkmayın, hiç inanmadan da yolunuza devam edebilirsiniz.
Biz diyanetten tecavüzcülere idam fetvası bekliyoruz. Farzlar varken sünnetler ile uğraşmak nafile ibadettir. Evet tecavüzcüyü idam etmek bütün ümmetin üzerine farzı ayındır. Şeytanla mücadele etmek istiyorsan şeytanca suçlar işleyenleri adam gibi cezalandıracaksın. Diyanet çatal bıçakla uğraşmak için kurulmadı.
Gören de diyanet her akşam yemeğini luciferle yiyor sanacak. Bu kadar boş beleş işlerle uğraşan başka bir kurum var mı acaba...
Yetmez kadın cinayetlerine de idam bekliyoruz sayın diyanet işleri başkanlığından. Onlar fetvayı versinler, hükumet kanuni düzenlemeyi yapmak zorunda kalacaktır. Zira pekala bilinir ki idamı gerektiren tüm suçlarda idam cezasının uygulanması devletin üzerinde bir vebaldir. Esas, şeytanı sevindiren şey idam cezasının uygulanması gerektiği halde şu veya bu sebeplerden dolayı uygulanmamasıdır.
Diyanetin aylık rutin olarak verdiği salak saçma fetvalardan biri daha, şaşırttımı şaşırtmadı.
Ben de diyanete çatal bıçakla yemesini öneriyorum, pis araplar gibi elle yemenin lüzumu yok.
Diyanet'te çalışan insanlar işsiz. işsiz insanın beyni hantallaşır. Hantallaşan beyin metafizik bir eğilim gösterir. Metafizik beyin de gerçeklikten öyle bir kopar ki bunun gibi saçma sapan fikirler üretir.

Sıkıntı şu ki, batı'daki işsiz adam "minecraft" gibi şeyler üretirken bizim işsizler gerizekalı kalıp medeniyet adına bir adım dahi ilerleme gösteremiyor. Umutsuz vak'a.

Amk işsizleri.
Bunlar kuranı okumuyorlar herhalde dedirten fetvadır.
Şeytan yemek yer mi lan?
sag el ile mi sol ile mi otuzbir cekelim simdi kafama o takildi benim.
cok salakca ve deli sacmasi olan kuram. bu diger kitapli dinlerde de var.
beynin sol lobu vucudun sag tarafini, beynin sag lobu ise vucudun sol tarafini kontrol eder.
beynin sol lobu kiskanclik, bencillik, savasmaya, para pul, hesap kitap gibi fani seylere calisirken...
beynin sag lobu, birlik beraberlik, sevgi saygi, cicek bocek gibi ulvi duygulari kontrol eder.

yuz yillardir bunun bilincinde olanlar sag taraf melek sol taraf seytan safsatalariyla insanligi kandirarak. insanlarin karanlik taraflarini gelistirmislerdir. ulvi duygulardan uzaklasmis, karanlik taraflari gelisen insanlari da kontrol etmek herseyden daha kolaydir.

eger bir tarafin melek bir tarafin seytan olmasi gibi bir durum varsa, melek olan taraf gercekte vucudun sol tarafidir. cunku beynin sag lobunu gelistirir.
Gelenekçi ve arap adetlerini sünnet sanan zihniyetin uydurmasıdır.

Allah bize hangi elle Yemek yemenin daha faziletli olacağını değil, o ellerle haram yemeyeceğimize bakar.

Muaviye gibi bir Bid'at ustasının getirdiği Durumdur bu.
Son cümleyi okumayan andavallar doluşmuş yine.

Tekrar adam akıllı okuyup gelin.

Birunilerden ibni Sinalardan buralara geldik diyen arkadaş, bunlar bizim için kabul edilen şeylerdir polemik oluşturarak siz büyütüyorsunuz.
bir trilyonluk mercedese binmek israftır demediği için ne dediği umurum olmayandır.
sol eli ve solakları allah yaratmadı mı?
neyin fetvası bu .
üzülüyorum şu solaklara yapılanlara. 2 abim solak. aile dışından herkes bunu farkettiğinde uzaylı görmüş gibi "aaa sen solak mısın? "
"aaa siz solaksınız!" diyor.
beynini düşürüp gelmişler. beyinsiz gezenler cinsi bunlar.
insafsızlar.
akıllı adam işi değil bu.
Hergün seytan görüyorlar sanki..
Evet şeytanım. Her şeyi sol el ile yapıyorum. Eheh.
Peygamber daha neler demiş hak yemeyin falan diye ama bunu konuşalım tabi bu daha elzem.

Bir fetva.
bu diyanet insanı bazen gülme krizine sokuyor. nasıl mı ?
fetva şu: “Sol elle şeytanlar yemek yer”
bu fetvaya enaz 2 kez gülmezseniz islamı bilmiyorsunuz. demektir.

1- " şeytanlar " yoktur, şeytan vardır. yani şeytan bir adettir. azrail gibi, cebrail gibi.
yok diyanet şeytanı klonlayarak çoğalttıysa bilelim yani.
2-ekmeği bölerken her iki elinizi kullanmıyor musunuz ?
diyelim ki yolda giderken bir şeyler atıştırırken her iki elinizi kullanmıyor musunuz. bir de foto koyalım diyanete ayıp olmasın.
görsel
not: dingilin biri sol eli kıç yıkamaya bağlamış. sanırsın sol elini sadece kıç yıkamakta kullanıyor.
manyak mıdır nedir.