1. 1.
    iyi bayramlar. diyanet etiyopya'daki fakirler için 34 bin küçük baş hayvan kestirdi.

http://www.sondakika.com/...de-34-bin-hisse-11169869/

ama genel olarak bakarsan sadece bizim mahallede 40 aile kurban kesemedi.
    ülkemizde kurban kesemeyen aile sayısı 20 milyon olarak görülüyor.
    yine ülkemizdeki yolsul sayısına bakalım. 2017 verileri 16 milyonu gösteriyor. son ekonomik yaptırımlar ile bu sayı 19 20 milyonu bulmuştur.

http://www.cumhuriyet.com...yisi_16_milyonu_asti.html

ülkemizin fukara ülkere yardım etmesi beni yadırgamaz.
    ancak türkiye cumhuriyetinde bu kadar yoksul varken etiyopya'da 34 bin kurban kesiliyor ise zoruma gider.
    bunu vicdanen kabullenen varsa kanını kontrol ettirsin.
    22 -9 ... kafam bir milyon
  2. 2.
    Türkiye de kurban kesebilen insan sayısı çok olduğu için, malesef ki kesemeyen fakir fukaraya dağıtabiliyor.

Orada kesebilen insan sayısı muhtemelen çok az ve hatta var mı onu bile bilmiyoruz. Fakat aç insan çok. belki de hepsi. Olaya böyle bakarsanız yadırgamaz hatta tebrik edersiniz.

Edit: bu eksilerin ne yazsam eksileyen tiplerden geldiğini umuyorum. Aksi takdirde insanlığınızdan şüphe eder, şerefsiz, aç gözlü bir yamyam olduğunuzu yüzünüze belirtmek isterim.
    20 -16 ... bir istanbul beyefendisi
  3. 3.
    fitre diye bir şey var agnostik kardeşim. ülkemiz olarak fitreyi etiyopya'dan yana kullandık. siz bilmezsiniz genelek görenek, dinin yerine getirilmesi gereken kuralları.

hadi sen git babanın kestiği kurbanın kavurmasını ye.
    12 -8 ... timarli sipahi neferi
  4. 4.
    Etiyopya daki bir deri bir kemik garibanlar ile Türkiye deki obez işsiz fukaraları bir tutan yazarlar. Kurban kesemeyen dediğin insanlar maddi olarak kesecek durumdayken kesmeyenler çoğu. işiniz gücünüz eleştiri manevi yönü güçlü bir bayrama bile gölge düşürme çabaları. Yüzünüze tükürsek onu da anlamazsınız.
    10 -3 ... lenfosit
  5. 5.
    fitre batmakta olan aile ve ya ülkelere düşmüyor.
    temmuz ayı cari açığımız 7 milyar tl. almanya mıyız biz 300 milyar cari fazlayla yardım edecek devlet arayalım kendimize.
    7 -6 ... kafam bir milyon
  6. 6.
    20 milyon aile yoktur muhtemelen Türkiye'de.

şayet bu sayı fert sayısıysa 62 milyon insanın ailesi kurban kesmiş demektir.

üçte bir evin hakkı, üçte bir komşunun, üçte bir fakirin fukaranın kıstasına göre her eve et giriyor normal şartlar altında.

kaldı ki yoksullukla hayatında hiç et görememek arasında fark var. ben şahsen ikinci şıkkı tercih ederim ikinci bir kurban parasına.
    3 -1 ... raduyev
  7. 7.
    çin 1 milyon uygur türkü'nü ölüm kamplarında tutarken gıkı çıkmayan diyanetin ensarlığıdır.
    bbc haberi 10 ağustos tarihli.
    nerede oldugunu bilmediğimiz arakan diye kükreyen reisten çıt yok. doğal olarak penguen medyası da suspus.

diyanet in etiyopya da 34 bin kurban kesmesi
    2 -5 ... strawberry blonde
  8. 8.
    Hayırlı, güzel bir iştir. Bu yardımlardan önce gereksiz yapılan harcamalar için duyarlılık oluşursa kat kat daha verimli olur.
    2 ... bir anda yasamak yeniden guzel
  9. 9.
    güzel bir iştir. Etiyopya ciddi açlık ve sefalet içindedir. Bununla beraber; suudiler her yıl hac'da milyonlarca hacının kurbanlık etlerini büyük bölümünü yiyemedeklerinden çürümeye terk ederler. Halbuki konserve yapıp dünyadaki muhtaçlara dağıtabilirler.
    Gerçi şeytana atmaya taş satan bir zihniyetten söz ediyoruz.
    Velhasıl, insani duruş ve medeniyet bizde kalsın.
    2 ... kerkinius
  10. 10.
    Şimdi tam olarak, bırak açlık sınırını, yaşam sınırında olan insanlara yapılan et yardımını eleştiriyoruz di mi.
    3 -2 ... beyinkundakcisi2