1. 1.
    merkezi eğitim modelimiz her kesimin beklentilerine uygun bir müfredat içermediği gibi, diyanet'in yaptığı açıklamalar da sadece eşcinsellik, horon, halay karşıtı, haremlik selamlık yaşam tarzına bağlı, mütedeyyin ve şeriatçı sünnilere hitap ediyor.
    2 -1 ... epsilon pi
  2. 2.
    Elbette etmiyor. Ozellikle bizim gibi ülkelerde çogu zaman devletler, azınlıklara hitap eden işler yapmaz. Batıda istisnalar oluyor. Müslüman belediye başkanı, eşcinsel vali vs. Veya kilise müslümanlara açılabiliyor korona sebebiyle.

Bu topraklarda ise böyle şeyler olmaz. Iktidar hangi güç odagindaysa, kurumlar revize edilir, kamu kurumları propaganda aracı olarak siyasi iktidarın ideolojisine denk düşen şekilde işlemeye, söylem ve eylem üretmeye başlar.
    1 -1 ... tenet
  3. 3.
    din algı ile değil, kuran ve sünnette olduğu gibi tatbik edilmelidir.

bkz: ümmetim 73 fırkaya ayrılacak, biri hariç hepsi helak olacak. - Hadis-i Şerif

Kısacası, ehli sünnet vel cemaat yolu dışındakilerin itikadı yanlıştır.
    yanlış itikat ise imanı tehlikeye sokar.
    1 -3 ... basbug
  4. 4.
    aleviliğe ve mutezileye mensup müslümanları nereye koyacağız?

liberallerle sosyalistlerin, kemalistlerle demokratların din algısı şeriatçı sünnilerin yaşam tarzıyla uyuşuyor mu?

günde beş vakit namaz kılmamasına ve sadece cumaya gitmesine rağmen dindar olduğuna inanan muhafazakarlar diyanet'ten gelen her açıklamaya eyvallah demeye mecbur mu?

yaşar nuri öztürk, caner taslaman, süleyman ateş, mehmet okuyan, ahmet hulusi, mustafa öztürk, edip yüksel, sinan canan gibi aykırı simalar da kendilerine inanan dindarlarla öteki cemaat liderleri kadar müslüman değil mi?
    2 -1 ... epsilon pi
  5. 5.
    Diyanetin dünya uzerindeki herhangi bir müslüman topluma hitap ettiğini düşünmüyorum. Garip bir haldeler. Yaşım 20 olsaydı büyük ihtimalle deist ya da ateist olurdum. O kadar fazla insan maneviyatını zorluyor ki tam olarak izah edecek cümleleri seçip kuramıyorum.
    1 -1 ... huzursuz adam
  6. 5.
    Diyanetin aklı fikri seks.
    3 -1 ... benimhalaumudumvar
  7. 6.
    Etmiyor. islam türk kültürüyle ve töresiyle taban tabana zıt bir dindir. Bu yüzden müslüman türklerin çoğunluğu iki arada bir derede kalmış tatlı su müslümanlarıdır. Gerçek islam'ı en iyi yaşatan ve uygulayan topluluk selefi-vahhabilerdir.
    3 -1 ... ulusalci yazar
  8. 7.
    Türk halkına hitap etmesine gerek yol islama hitap etsin yeter.
    ... chris brown
  9. 8.
    kesinlikle etmiyor. ama gerçek islam'a göre fetva veriyorlar. geçen faiz ile ilgili fetvasına bile kızmışlardı ama o da doğru bir fetvaydı. bu arada eğer kadın eşcinselse müslüman olabilir doğru ama erkek eşcinsel müslüman olamaz.
    ... kara atli prens
  10. 9.
    diyanetin türk halkına hitap etme gibi sorunu yoktur.
    diyanet türk halkının canı ne istiyorsa ona göre fetva veremez. diyanet laik devlette dini kontrol etsin diye kurulmuş bir devlet kuruluşudur. görevi neyse onu yapar.
    ciddi bir istihdam oluşturur. kim iktidarsa ona yanlayan din görevlilerinden oluşur.
    2 ... libary