1. 1.
    Bu araç maraç olaylarının nedenlerinden bahsetmek istiyorum ahâliye... Kısa ve öz.

Diyanet işleri Başkanı Mehmet Görmez, T.C. tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. Kudüs'te, mescid-i aksa'da cuma hutbesine çıktı, akşam namazı kıldırdı.

Tabi ne demek bu? Müslümanlar için büyük bir adım, hele müslümanların lideri türkiye için çok daha büyük bir adım. yahudiler içinse iç yakan bir durum. çünkü kudüs onların dininde de önemli(yersen). Olayları din değil yahudilerin fakat türlü sebeplerden dolayı önemli. o yüzden gözleri hep aksa'nın üzerinde.

velhasıl kelam; üst akıl olan bu yahudi maşaları bu olayı görünce hemen bir karalama kampanyası için bir şekilde selahattin demirtaş'a ve birtakım göz önünde duran din karşıtı kişilere mehmet görmez'e şundan bahsedin, şu iftirayı atın vb. gibi emirler verdirdiler. bu adamların bu emirleri bir yahudiden aldıklarını bilmiyor da olabilirler. fakat emir ve fiil, adama şecere bile çıkarttırır. işte tüm olay budur.

burada mehmet görmez'in tek hatası o arabayı bırakmak olmuştur.

ya sen koskoca diyanet'in başısın hocam, underground bir muhalefet partisinin "eş" başkanının bir sözüyle araba mı bırakılır gözünü sevdiğim? cumhurbaşkanı'da böyle cevap vermek zorunda kaldı haliyle. yeni arabayla diyanetin makamını kıymetlendirdi. vallahi hepinizi tayyip erdoğan koruyor. o olmasa bu devletten bir şey olacağı da yok gibi sanki. rabbim cumhurbaşkanımızı korusun, ömrünü sağlıklı ve imanlı eylesin. amin.
    -1 ... katipzade