1. 1.
  aka disko ya da askeri hapishane. genelde tugaylarda ya da alayda bulunan bu hapishanelere askerler ya bölük komutanı ya da askeri mahkeme tarafından gönderilir. bölük komutanının verdiği ceza askerlikten sayılırken, askeri mahkemenin verdiği ceza askerlikten sayılmaz. içeri girerken kamuflajınız, botunuz bağcıkları alınır, didik didik aranırsınız, siyah bir elbise ve kep verilir. işiniz akşama kadar mıntıka yapmak ya da karavana taşımaktır. kimi askerler için keyif yeridir, zira nöbetten yırtarlar.
  3 ... no nick whatsoever
 2. 2.
  ses tellerinin nereye kadar dayanacağı konusunda son kontrolerin yapıldığı yerlerdir...
  2 ... baravi
 3. 3.
  yukarıda disko topunun dönmediği fakat yediğiniz dayaklar neticesinde disko toplarını saydığınız yerdir.
  2 ... tavukbalikkellebunlaryenirelle
 4. 4.
  onbaşı ve erlerden oluşan birkaç soytarının ayak işlerini yaptığınız yerdir. çaylarına şeker attırırlar, sizi koğuştan çağırıp televizyonun düğmesine bastırırlar onlara yaptığınız yalakalık derecesine göre sevilir ya da şiddete maruz kalırsınız. bunlar kural değil, orada bulunan orospu çocuklarının yaptıkları birşeydir.
  1 ... pusluca
 5. 5.
  yakın zamanda kalkacak olan ceza şekli.
  nedeni ise "askeriye içerisinde keyfine göre ceza kesme" olayıdır.
  avrupa birliği parlementosuna da konu olmuştur.

  şimdi kalkacağını duyan arıza askerler "yeaaah artık istediğimiz gibi içki , uyuşturucu , tehtit , emre itaatsizlik ne varsa yaparız kimse tutamaz bizi" diye düşünecektir. lakin durun , öyle değil.

  normal şartlar da disko cezası , er çok büyük disiplinsizlik yaptığında onu mahkemeye verip de ağır cezalar aldırmamak için , yani kurtarmak için verilir. er in durumuna acındığı için verilir. tabi keyfendir. süresi de genelde 1 haftadır. çünkü 2 hafta oldumu askerlikten sayılmaz, şafak uzar.

  şimdi bu uygulama kalkınca doğrudan askeri mahkemeye... askeri mahkeme de çok sever böyle nöbette uyuyanları , alkol içipde dolaşanları falan. çakar 6 ay cezayı. şebelek gibi kalırsınız ortada.

  + kafadan ceza kesme kalkıcak. keyfine göre diskoya son.
  + ceza verildimi de hası verilicek. af yok , tölerans yok.
  3 -1 ... white beard
 6. 6.
  bir erin ölümüne neden olan insanlık dışı yer.
  http://www.haberself.com/h/39117/
  3 ... un prophete
 7. 7.
  erzurum ili içerisinde karskapı olarak bilinen yer. bölük komutanı verdiğinde en fazla 7 gün ceza verebildiğinden bu süre askerlikten sayılır, ama askeri mahkemenin vereceği ceza, ceza verdiği sebebe göre değişmektedir. 8 günden başlayıp, katlanabilmektedir bu süre.

  maalesef gitmek zorunda kalan arkadaşlarımdan öğrendiklerimi özet geçeyim; ördek yürüyüşünde mıntıka, ayı yürüyüşünde mıntıka ve hayvan gibi su basma üzerine su çekmek gibi aktiviteler var burada. beklenenin aksine aşırı sessiz. çünkü konuşmak yasak. ya kitap oku, ya tv seyret gibi durumlar vardır. sadece koğuş nöbeti tutarsınız. en çok zorlanılan kısım ise sigara için açık havaya çıkmaya verilen sürenin azlığıdır. gidenlerin hepsi "kafa dinledim, geldim" modunda dönmektedir sessizlik yüzünden.

  ama memleketten memlekete değişiyor burası.

  edit: amına koyayım milleti disko'ya gönderdim sanki. özet: yarrak gibi yer.
  2 -1 ... neden hagi
 8. 8.
  disiplin koğuşu
  ... recomax
 9. 9.
  kısaltması duyulduğunda farklı anlaşılan ceza infaz mekanı.
  ... fredymarsy
 10. 10.
  adaletin ne kadar subjektif olduğunu gösteren, insana hiçbir suç işlemeden hapis yatabileceğini öğreten yerdir. insanı törpüler, sabretmeyi öğretir. askerliğin en dip noktalarından biridir.
  ... pusluca