bugün

gün itibari ile ajanslara düşen ilgin deney sonucudur. kobaylar ise fare ve kuşlar.haberin ayrıntıları şu şekilde:

New York'ta bulunan Rochester Üniversitesi'nde nerobiyoloji profesörü olan Dr Donald Pfaff, "test edilen dişilerin başka bir dişinin kokusunu taşıyan erkeklere karşı daha çok ilgi gösterdiği ortaya çıktı. Bu sonuç dişi farelerin başka dişileri taklit etme eğiliminde olduğunu ya da başka dişilerin yaptığı seçimin iyi bir seçim olduğunu düşündüklerini gösterdi" dedi.

Başka dişi farelerlerle temasta bulunan erkek farenin parazit enfeksiyonlu olmasının bile diğer dişilerin ilgi duymasını engellemediği belirlendi. Normalde sağlığı bozuk olan bir partneri reddetmeleri gerekiyordu.

Bu teori ile tek eşililiğin sağladığı güvenlik yerine karmaşık aşk üçgenlerinin seçilmesinin nedenin de açıklandığına inanılıyor.
Bilimadamları kilit rol oynayan kimyasal maddenin lakabı 'aitlik hormonu' olan oksitokin olduğunu söylüyor. Oksitokin çocuk doğumunda, emzirmede ve seks sırasında salgılanıp uzun süreli ilişkiler için önemli bir hormon olarak biliniyor.

Gerekli genleri olmadığı için oksitokin salgılayamayan dişi farelerin diğer dişilerle birlikte olan erkek fareleri seçmediği de ortaya çıktı.
Dr Pfaff'ın teorisi balık ve kuşlarda yapılan benzer gözlemlerle de desteklendi.
SiVRiSiNEKLER iÇiN DOĞRU ÖNERME.DAHA SEMiZ OLURLAR...
evlilik durumunun cezbediciliğini gösteren bir haber/araştırma.
külliyyen yalan... sevgilim durumu öğrenince beni terketti *
(bkz: ay çok iğrençsin rıfkı)
(bkz: kızlar neden evlenmek ister)
(bkz: kadınlar güce tapar)
(bkz: tabuları yıkalım)
kemirici memelilerin tercihidir.
#1682745
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.