1. 1.
  Şarj edilebilir pilleri bulanlara gani gani dua etmiş nesildir.

  Neydi o ya, normal pillerle bir albümün ikinci yüzünü bitiremez, sinirden ağlamaklı olurdunuz.

  duracell'ler çok pahalıydı, panasonic'in şeyime benzeyen pilleri ise insanı çıldırtırdı.
  3 ... stephen king is my buddy
 2. 2.
  efsanevi olmayan nesil.

  bilakis çok ibne bir nesildi. istesen kimse discman'i ödünç vermezdi.
  1 -1 ... talihsiz sokak kedisi
 3. 3.
  çok kısa süren bir dineme şahitlik etmiş nesildir. kimisi 300 tl verip sony almış sadece müzik dinlemiş, kimisi de 60 tl ye çin malı discman almış hem müzik dinlemiş hemde televizyonda pornosunu izlemiştir.
  1 ... belfastchild
 4. 4.
  walkman ile müzik dinlemiş nesilden daha efsane olamayacak nesildir.
  -1 ... tanri bizimle sims oynuyor
 5. 5.
  öyle bir nesil yok ve discman nesil olabilecek kadar uzun sürmüş bir akım olmadı şöyle ki;

  ben walkman ile büyümüş biriyim hatta üniversiteye başladığım yılda bile (2003) bir çok yerde halen walkman bulmak mümkündü. hatta ben bile ihtiyacım gereği bir sony aldım ki o zaman bile iyi paraydı bu melet ( 50 tl.) iyi hatırlıyorum, tam o yıl böyle bi discman modası başladı. yaklaşık 2 sene falan , belki o kadar bile sürmedi bu discman'ler. herkesin elinde falan bayağı da çakmaları ucuzları falan çıktı. hatta seçecek o kadar çok arttı ki bunların tv'ye bağlanan vcd'li versiyonları falan peyda oldu. ancak bunlar tam moda olmaya başladı demeye kalmadan ki kalmadı da mp3'playerler çıktı ve bu fasıl kapandı birader.

  evet, iyi hatırlıyoum walkman bitti discman geldi ama öyle yıllarca kullanılan bi alet olmadı yangınlaşmasına bile zaman kalmadan mp3 playerler'leri tanıdık. zaten ondan sonradı dijital mod oluyor ne bir geçiş nede nesil olabilir bundan sorası için. evet, şimdi dağılın millet konu kapanmıştır...
  ... sentinel prime
 6. 6.
  dahil olduğum nesildir. fakat discmani türkiye'den almadık, yurt dışından gelmişti yıl 2003 - 2004 falan eminem, ceza, 50 cent dinlemeye yeni yeni başlamıştım. sony'ye o zamandan beri hayranlık duyarım, benim ki şarjlı idi. 20 tracklik şarkılar ile ne müzik dinlerdim.
  ... ekselansfive
 7. 7.
  AYNı ZAMANDA turuncu kulaklıklı WALKMANinin pili bitmesin diye kasetleri kalemle sarmış , fellik fellik RADYOLU MP3 player da aramış ARADA KALMıŞ NESiLDiR.
  3 ... otohime
 8. 8.
  Walkman dinleyen nesilin devamı nesildir. Bu cihazın track çalma özelliği vardı mp3 cd leri calmazdı sinir olurdum. O yüzden hep orjinal cd almak zorunda kalırdım. Tv ye bağlayıp film izleyebilirdik ama orjinal olması şartıyla. Mp3 kadar kullanışlı değildi ama bir şekli vardı şimdi.

  Hala saklarım yepyeni durur. Hani sizler şimdi ayfonların samsungların S serilerini takip ediyorsunuz ya s3 s4 4s 5s bizde bunları takip ederdik. Bi de bunun gerisi dönem disketler filan vardı.neyse sarmiycam o kadar geriye o da başka zamana artık.

  discman ile müzik dinlemiş efsanevi nesil
  2 ... dal sarkar kartal kalkar
 9. 9.
  bunlara noldu bilinmiyor.
  2 -1 ... yasar ustaa