1. ?.
  diş tedavisi yaptıran her hastanın içinden söylediği söz. diş çekerken, kanal tedavisi yaparken insana öyle bir acı çektiriyorlar ki azıcık sızlandığınızda ise hemen lafı yiyorsunuz. sussanız bir dert susmasanız iki dert. kapıdan girerken gülümseyen gözler dişçi koltuğunda kartal gibi sert bakışlara bıkakıyor. allah kimseyi dişçi koltuğuna oturtmasın.
  1 -3 ... imper
 2. ?.
  zaman zaman doğru olmadığı görülen önerme. kanal tedavisi öncesi 3. iğneyi yapmak isteyen dişçiye hayır demiş ve karşılığında acır ama cevabı almıştım. elini vicdanına koy sözlük,böylesi bir insan evladı vicdansız olamaz.
  3 ... celsus
 3. 1.
  diş çekerken insanlıktan çıktığım anların sonrasında doğruluğuna kısmen de olsa katıldığım gerçektir. normalde bir insana acı çektirmenin zevk vermesi patalojik bir ruh halinin sonucudur. rutin tedavilerde hastanın canının yanması, af uf demesi insanın canını sıkar, işini engeller, zamanı uzatır, dolayısıyla burada herhangi bir acı çektirme isteği oluşmaz. ama diş çekmek bambaşka birşeydir sevgili yazarlar, diş ile kemiğin arasına girip aleti kanırtmak, dişin oynayışını hissetmek, kopan liflerin çıtırtışını duymak, her harakette biraz daha gevşeyen esneyen kemiğin hissi, yok böyle bir zevk, o anda hasta bağırmış, çırpınmış hiç umrunda olmuyor hekimin * *. dişi yerinden çıkardıktan sonra boşluğa dolan kan... insanlık dışı bir haz. sırf bunun için dişhekimliği yapanlar var.
  2 ... aysengruda