bugün

Sinyal de veriyodur bu kesin.
Istesem de yapamadığım eylemi yapan erkek. O kadar alışmışım ki tek elle çevirmeye iki el birden senkron çeviremiyorum.
Bazen imrendiğim olur bunlara, oyle bir alışmışım ki tek elle kullanmaya, iki elimi kullanayım dediğimde az daha kaza yapıyordum.
belki hidrolik direksiyon seçeneğine sahip bir aracı yoktur. direksiyonu kaya gibidir.

ancak tavsiyem öyleyse artık hidrolik direksiyonlu bir araca geçmesi. kas yapmak istiyorsanız geçmeyin tabi.
her birisi birer ralli pilotu olan "şöferler" tarafından makarası yapılan erkektir. bende tek el ile kullanıyorum ancak bu övünülecek bir şey değil..

bakın bizim şirkette var bir tane abimiz oda böyle makara yapardı yavaş kullananlara iki eli ile direksiyon tutanlara dönüşlerde sinyal verenlere falan. 3 sene önce doblo marka bir araç ile otobanda 5-6 takla attı kolları bacağı kaburgaları kırıldı kafatası zedelendi. o gün bu gündür iki eli ile tutuyor dönüşlerde sinyal veriyor şehir içerisinde 90-100 km arası seyrediyor. bu direksiyon hakimiyetini kaybetme mevzusunu bir araştırın gençler bizde uzun yıllardır istanbul trafiğinde ve uzun yollarda araç kullanıyoruz öyle çok erkeğim ellerimi bırakır şeyimle bile döndürürüm direksiyonu mevzusu bir mıcır sıkışmasına bir kontrolü kaybetmeye falan bakar. ülkede hala mıcır dökülmüş yollar var gidersin mal gibi son sürat girer frene de basarsın o zaman 2 el bile kurtaramaz seni..

hayat bir şaka değil sadece kendi canını değil başkalarının canını ve ailelerinin canını da tehlikeye atıyorsun. o bizim taklacı güvercine dönen abi karşı şeride uçtu düşünsene karşıdan gelen arabalar olduğunu 100-120 ile falan..
Otomatik araba kullanıyordur. Aynalara kesinlikle bakmaz.
Toros kullanıyor olması muhtemeldir.
Bir elin nesi var, iki elin sesi var diye düşünendir.
Bazı homo sapienslere malzeme olsada, doğru davranandır.
Erkek olmanın, bu zamazingolarla ölçülemeyeceğini bilendir.
Aferindir!
Gözlerinden öpülendir!
Benim bu. Her zaman güvende olmak ölü olmaktan iyidir ve tek el yeterince kontrol vermiyor.
görsel

gorselde kimlerin nasil tuttugu acikca yazilmistir.

direksiyon zaten 2 el ile cevrilir.
tabi 70-90 beygir araba kullananlar, 90km/h hizi gecmeyen ta$ firin (!) erkekleri tek el ile cevirir, dogaldir.

180-200km/h hiza cik, sonra o direksiyonu tek elinle cevir, sonra gel tekrar konusalim bu konuyu.
Toros kullaniyordur. Vitesi de 8 kol kuvveti ile değiştirir.
büyük olasılıkla hidrolik olmayan bir direksiyon kullanıyordur.
direksiyonun iki elle tutulduğunu bilen erkektir. direksiyon tek elle tutulmaz. iki elle 9.15 pozisyonuyla tutulur.
Taunuscudur. Beline kuvvet.
göğüsten vitesli tofaş kullanmamış kişi beyanı.

yürek ister, bilek ister o direksiyonu tek elle çevirmek.
güvenliği caka satmaya tercih eden insandır. direksiyon hakimiyeti 2 el ile sağlanır. yüksek süratlerde bunun nedeni daha iyi anlaşılmaktadır.

öte yandan şu an cebinde ehliyet barındıran her kesin ciddi bir elemeden geçirilmesi gerektiğini düşünürken bu düşüncemin haklılığını bir kere daha ispatlamış konudur. araç kullanmak bir noktadan diğer bir noktaya güvenli bir şekilde gitmek için kullanan benim gibi kişiler, işin çakallığına goygoyculuğuna, fiyakasına aldanarak gerzekçe araç kullanıp insanların yaşantısını riske atmaktadır. trafik kuralları onlara insanlar uysun diye konulmuştur. ters yöne girip bir de artistlik yaparak bir yere varamayacağınız kaldı ki günün birinde o artistlik yaptığınız haklı şoförden dayak yiyeceğiniz gün gibi ortadadır. yani kısaca umarım bana denk gelmezsiniz. hayvalığın luzümü yok. uyun işte kurallara...
hiç tek elimle tutmam çünkü arabamı hızlı kullanırım. kaç kez virajlarda o iki elin kıymetini görmüşümdür. kayma olduğu anda hakimiyeti sağlamanıza yardımcı olur. onun için siz hızınız 120 i geçtiği anda direksiyonu sakın tek elle tutmayın ( düz yolda bile ). çok dua edeceksiniz bana.
ben dört elle çeviremiyorum.
aracın kontrolünü kaybetmez, kaza riskini azaltır, sadece kendı canını değil trafikteki diğre insanlarıda düşünür, dogrusu budur.
iki eliyle bir direksiyonu(!) tutamayan erkektir.
benimdir. trafikte gerek kendimin gerek de başkalarının güvenliği için doğru olandır.
Gaza ayağıyla basan erkektir. Ne saçma sapan şeylere bağladınız erkekliği be arkadaş.
doğrusunu yapan erkektir.

ha ben de yapmıyorum ayrı konu.

ama sinyal vermeyi de yumuşaklık olarak görecek kadar dallama değilim.

sözlükte çok sığır var çok.
Kara direksiyonlarda kaldı o iş, hidrolik diye birşey var artık.
doğrusunu yapan kişidir. tabi tek elle kullanmayı başka yerlerde alışkanlık edinmiş kişiler garipser.