bugün

her gün direksiyon dersi alın. heyecan yapmayın filan diyenlere de kulak asmayın. direksiyon başına her gün geçerek heyecanınızı atabilirsiniz ancak. kurs mırın kırın ederse gidin milli eğitime şikayet edin. o kadar para veriyorsunuz amk, tabi ki size verecekler arabayı. arabayı yokuş yukarı kaldırmayı özellikle çalışın. bunu yaparken el freninden yardım alabilirsiniz. sınavda da gözetmenlerden tepki gelirse, gel sen kaydırmadan kaldır da görelim amk dersiniz. hiçbirinin dötü yemez buna, merak etmeyin. park etme mevzuuna da iyice yoğunlaşın. ilk önce geri geri gitmeye alıştırın kendinizi. geri manevra yaparken aynalara güvenmeyin; atın kolunuzu yan koltuğa, arka camdan görün arkanızı. arada sırada sol yan aynaya bakmayı da ihmal etmeyin. camın görüş açısı yeterli olmayabilir. iki araç arasına park edeceğiniz zaman, öndeki aracın aynasıyla sizin aynanız aynı hizaya gelecek kadar gidin. daha sonra direksiyonu tam kırarak geri gelin, kaldırıma çıkmadan ve öndeki araca da sürtmeden direksiyonu düzelterek devam edin. en acemi şoför bile, bunu en fazla 10 denemede başarır. çalışırken kontağı açmadan evvel şu sıralamayı da alışkanlık haline getirin:
1. emniyet kemeri
2. koltuğun sırt, yükseklik ve ileri/geri ayarı
3. yan ve dikiz aynaların ayarı
4. aracı çalıştırdıktan sonra sinyal

en sonunda da kaç aldığınızı gelip burada yazın.
Arka cebinize naylon bir tarak koyun. Tarak önemli azizim.
Gecemezsiniz. Benim kadar yetenekli değilsiniz.
direksiyona 4 elle sarılmayın. sakin olun. aynalarınızı koltuğunuzu ayarlayın ve mutlaka kemerinizi takın yoksa pantolonunuz düşer.
yeni gelinin sarılması gibi sarılmayınızdır efendim.
Rahat olun. En azından karşı taraf öyle olduğunu düşünsün. Bir de isminiz sonlardaysa şuradan dön gel derler genelde uzatmamak için.
Sınava girecek kişileri aydınlatacak tavsiyelerdir. Tavsiyelerinizi alalım sayın yazarlar.

Not: Birde içinizden gelirse dua edin azcık.
Arka tarafta oturan kurnaz görevlinin sürekli seninle konuşması. Sakın arkanı dönüp bakma. Konuşma demiyorum dikiz aynasına bakarak konuş. Ayrıca park sıkıntılı mevzudur, park etmeyi öğren.
Tek probleminiz heyecansa sınavdan 2 saat önce bir tarım dideral hap çakın mutlu mesut geçin sınavı.

Not:arabayı kaldirirken debriyajı kaldirmadan önce gaza bastığını surece araba istop etmez.
Direksiyona oturun aynaları duzeltin demicem çünkü direksiyonda ne isiniz koltuğa gecsenize ahaha stopcular sizi.
arkada oturan adamlarla konuşmayın.
Geçemezseniz intihar edin. Araba sürmede ne var lan.
Yarın sınava girecekler için çok lazım olacak tavsiyelerdir. Şimdiden heycandan çişim geldi. *
Direksiyona değil koltuğa oturun. Direksiyona oturmuş gibi sürenler var.
(bkz: debriyaj for the win)
araba debriyajla sürülür.
komisyona rüşvet verin.
Aynalara dikkat et. Etmezsen ettirirler.
öncelikle dangalakça entry girenleri, sizinle dalga geçenleri, alay edenleri, kelime canbazlığı yapacağım diye şebeklik yapanları boş verin. sonrası kolay. kolay gelsin.
Haftaya pazar günü direksiyon sınavı olanlara da verilebilecek tavsiyelerdir. Evet arkadaşlar sınavım var. Dönemeçlere çok hızlı giriyorum, elimde olmuyor. Ne yapmalıyım?
El frenine oturmayın gençler.
rahat takılın. kural dışına çıkmanız istendiğinde siz mutlaka kurallara uymaya devam edin. bi zahmet aracı stop ettirmeyin. ayrıca aracı yola çıkarana kadar ku kuralları (kemeri takma, vitesi, aynaları, koltuğu kontrol etme vs.)dikkatli yapın ve acele etmeyin.
maalesef buradaki yazıların sizlere bir etkisi olmayacaktır. size yüzmeyi nasıl yazarak öğretemezlerse bu da aynı şekilde. sadece bir iki püf noktayı atlamayın.

kemeri bağlayıp, koltuğu rahat konuma ayarlayın. aynalara göstermelik olsa da bakın. yokuşta kaydırmamak için ayağınız frende, kulağınız motorun çıkardığı seste olsun. araba ben gidiyom abi tadında ses çıkartmaya başlar uygun seviyede debriyajdan ayağınızı çektiğiniz zaman, aman tamamen çekmeyin sakın! o esnada kaldır ayağını frenden ve usulca gitmeye başla...
Heyecan yapmayın.
Arabayla gitmeyin.
güncel Önemli Başlıklar