1. 1.
  ehliyet alma isteğinin uzun bir süre ertelenmesine sebep olacak eylemdir. yapılmamalıdır, yapmak isteyenler uyarılmalıdır.

  efenim artık malumunuz olduğu üzre ülkemizde araç kullanma yaşı oldukça düştü. 13- 14 yaşında veletler ara sokaklarda arabalarıyla cirit atıyor. en azından ankarada böyle. kulak tırmalayan bir eksoz sesine sahip aracı ile müziğin sesini sonuna kadar açmış, camdan kolunu çıkarmış bir tip görürseniz iyi bakın, mutlaka 18 yaş altındadır. hal böyle olunca insanlar direksiyon sınavlarına gittiklerinde her şeyi çoktan öğrenmiş oluyorlar ve o sınav genel anlamda bir formaliteden öteye geçmiyor/ geçemiyor. elden gelecek bir şey yok..

  bizim bahsettiğimiz eylemi yapan kişi de muhtemelen çok küçük yaşta arac kullanmaya başlamış, sokakların kurdu olmuştur. direksiyon sınavı esnasındaki monotonluğun getirdiği dalgınlıkla bir an kendi aracında olduğunu sanıp el freni çekmeye karar verir. birsüre hızlandıktan sonra işte o an; el frenini çeker ve arac olduğu yerde döner. amacına ulaşmıştır işte. ortamdaki sıkıcılık dağılmış, yerine sağlam bir adrenalin arzusu gelmiştir. tabii bu sadece şoför mahalindeki insan geçerli, zirahoca o an kuvvetle muhtemel çıldırmış, sınav notu olarak sıfırı basmıştır. eğer maceraperest ve dahi adrenalin tutkunu bir hoca ise, işler değişebilir tabii. ama küçük bir ihtimal bu, risk almaya değmez..
  5 ... jadeh
 2. 2.
  direksiyon sınavına ikinci kez girmeye sebep olabilecek harekettir.
  ... kunefe
 3. 3.
  puan olarakda koca bir sıfır almak anlamına gelir.
  ... cibiliyetli