1. 1.
  özellikle ilk kez direksiyon sınavına gireceklerin mutlaka tutması gereken tavsiyelerdir.

  gözetmenler arkada çay kahve falan içiyorlar. üzerlerine dökülüp yanarlarsa eğer affetmiyorlar ve bırakıyorlar. aklınızda bulunsun.
  1 -1 ... parasiz
 2. 2.
  araba sürerken soru sorarlarsa armut gibi kafanı çevirip sorulan soruyu cevaplama. dikiz aynasından mükemmelim bakışı atarak da cevaplandırabilirsin.
  2 ... tolgab
 3. 3.
  dikiz aynaları kontrol etmek en önemli unsurdur.
  1 ... tolgab
 4. 4.
  el frenini indirmeye gücünüz yetmezse hocam soğuktan elim uyuştu yardım etmeniz lazım diyin. facebook onaylı değil belki ama %100 çalışıyor. *
  2 ... blue soul
 5. 5.
  karsidan gelen bi araba gördügünüzde iki elinizle yüzünüzü kapatmayin.

  evet, bunu yapan var.
  7 -1 ... arrhenius
 6. 6.
  sınava girilen yer ve cinsiyetin önemli olduğu tavsiyelerdir.
  mesela benim girdiğim yerde sadece 100 metre kadar ilerledim. 3. vitese geçmeme izin vermediler. "zaten arada bir arabayı da kaçırmışsındır sen, al lan ehliyet" dediler.
  sonra aynı yerde 2 kilometre ilerlettikleri bir kadın vardı. içeride ne yaptılar, neden yaptılar bilmiyorum.

  ama genel tavsiyeler olarak;
  konuşmaya başlarlarsa dikkatinizi dağıtmak isteyeceklerdir, gözünüzü yoldan, aynalardan ayırmayın (arabaya takılı aynalardan).
  kemerinizi takın, yola çıkarken aynalardan arkayı gözlediğinizi gözlerine sokun.
  yıldızlı tavsiye: baktınız susmuyorlar, siz soru sorun onlar meşgul olsunlar.
  2 ... kutubira
 7. 7.
  hiç kasmayın, öyle ya da böyle zaten ehliyeti veriyorlar. kendi direksiyon sınavımda minibüsü geçmeye çalışırken bir yandan kırmızı ışığı da pas geçip üzerine u dönüşü yasak olan yerde u dönüşü yapmama rağmen vermişlerdi. *
  3 -1 ... arthas menethil
 8. 8.
  ilerde sağda veya solda müsait bir yerde dur der arkadan bir ses. evet uyulması gereken bir tavisyedir ama bunu söylediği an kesin durulmayacak bir yerdir. dediğini yapın sinyalinizi verin fakat o dediği an oracıkta çekip durmayın müsait olan yerde durun. ben sınava girdiğimde otobüsün içindeydi tüm adaylar bir adaya bunu yaptılar yol agzında durdu herif hoca dedi diye. ve direk in aşşa dediler geçemedi. mızmızlandı lavuk e siz dur dediniz felan. adamlarda laf hazır ben sana müsait bi yerde dur dedim evlat.
  2 ... ucanteneke
 9. 9.
  dua edin de baslarda sinava girmeyin. baslarda girenlere her bi'seyi yaptirirlar ama sonlara dogruysaniz artik puan veren adamlar/kadinlar da sikildigindan "tamam suradan don artik" diyerek 3-5 dakika olmadan sinaviniz biter.
  ... eaea
 10. 10.
  yokuşta dur kalk yaptırırlarsa arabayı kaydırmayin en azından tekrar yürütmeyi başarın.
  1 ... piedsnus