1. 1.
    Sen orataya üniversite mezunuyum diye çıkıyorsun. Ben de sana inanıyorum.
    Ama Cumhurbaşkanı olmak için bu diplomayı göstermen gerek.
    Nasıl Ki bir işe başvururken benden isteniyor.
    Ehliyet alırken isteniyor.
    Askere giderken isteniyor.
    Sende göstereceksin. Aksi halde yalancı konumuna düşersin, söylediğinin aksi ispat edilirse dolandırıcılıktan hem de nitelikli dolandırıcılıktan cezaevini boylarsın. Yargılanırsın.
    Onun için Rte nin bunu ispat etmesi gerekir.
    Feto denen piç Rte nin diploma olayını deşifre ederse şaşırmayın.
    Çünkü feto çok ağır darbe aldı. Tek düşmanı Rte. Elinde hangi bilgi belge varsa bunu gösterecek.
    Çünkü geçmişte birçok devlet görevlisi Rte nin diploması olmadığını bunu feto nun hallettiğini söylüyordu.
    Bir emniyet müdürü darbeden iki üç yıl önce feto dünyanın en şerefsiz adamı Rte de onun dümen suyunda. Önce Abdullah Gül ü Cumhurbaşkanı yaptırdı zira bu feto nun isteği.
    Sonra Rte nin diploma işi halledilecek
    Rte Cumhurbaşkanı olacak demişti.
    Bu emniyet müdürü Karadenizli büyük bir ailenin gözüpek emniyet müdürü çok fazla inançlı biri değil ve adamı o tarihlerde pasif göreve almışlardı.
    Adamın her dediği çıktı.
    Bekleyelim görelim.
    8 -2 ... ozan oyunbozan
  2. 2.
    gayet makul bir sual. kamuoyu aydınlansın.
    el cavap ?
    6 -1 ... defansagelsenize lan
  3. 3.
    Diploması olmayan biri için yanıtı evet olan soru cümlesidir.
    1 ... sodomlu
  4. 4.
    kızını istemeye gelen damat adayına kızın babası sorarsa hoş olmaz.

- oğlumuz ne iş yapıyo acaba?
    + efendim..ben okan üniversitesi...mezunuyum..özel bir firmada..çalışıyorum.
    - himm diplomanı görebilir miyim?
    + şey evde.. getireyim mi hemen..çıktı olur di mi?
    2 -2 ... salvatoreadamo
  5. 5.
    yani sen onun sözlerine inanmıyorsun. dolaylı olarak yalancı diyorsun. ve resi-i cumhurumuza hakaret ediyorsun. seni cumhuriyet savcılarımıza havale ediyorum.
    -8 ... ibni maymun
  6. 6.
    asıl suç o diploma gerçek ise belgeleri ortaya koymamak, yok sahte ise o sahte diplomanın kullanımına ilgili şahsın yeterliliği olmamasına rağmen söz konusu mevkiyi kullanmasına izin veren kurumda ve o şahıstadır. gerçekliğini ispat eder ve ısrarla sahte diye haberler çıkartan sosyal medya vs yayan ihbar eden olursa işte o zaman suç.
    harbiden bi diploma olayı vardı ne oldu o diploma fotokopisi olan açılmasından 2 yıl önce bir üniversiteden alınmış bir diploma ne oldu ona.
    1 ... faso aga
  7. 7.
    Başkomutan mareşal gazi recep Tayyip Erdoğan bey kast ediliyorsa suç olabilir.
    1 -3 ... matbazel
  8. 8.
    Bir merak.

Olum memlekette il sağlık müdürleri, milli eğitim müdürleri şov yapıyor sen kimsin benim kimliğimi soruyorsun diye.

Yani hakaret olabilir. Siz kimsiniz diploma soruyorsunuz?
    1 ... nickini vermek istemeyen uuser
  9. 9.
    ben merak edip konuyu savcılığa ilettim net yanıt gelir bir kaç güne kadar.
    1 -1 ... ibni maymun
  10. 10.
    Kimlik sorulmuyor.
    Makamda oturması için şart olan 4 yıllık üniversite diploması şart o soruluyor.

Ecevit in sucu neydi?
    ... ozan oyunbozan