1. 1.
  * Dünya üzerinde ateist oranı en yüksek olan norveç-isveç gibi ülkeler suç oranı en düşük ülkelerdir.

  * Amerika birleşik devletlerinde ateist oranı 8-16% arası iken, hapishanelerdeki ateist oranı 0,21% dir yani ateistler arasındaki suc oranı toplum ortalamasının cok altındadır.

  * G8 ülkeleri arasında Ateist oranı en yüksek olan Japonya en düşük cinayet ortalamasına sahip iken, inançlı oranı en yüksek olan ABD en yüksek cinayet ortalamasına sahiptir.

  Bu örnekler çoğaltılabilir.

  Peki nasıl oluyor da dinlere inanmayan insanların ahlaki açıdan doğru karalar veremeyeceği, ahlak için bir allah inancının şart olduğu, inançsız bir bireylerden oluşmuş bir toplumun kaos içerisine düşeceği gerek

  hristiyan gerek müslümanlar tarafından dillere pelesenk edilmişken, ahlak dine indirgenmiş, ondan bağımsız olarak düşünülemeyen bir kavram halini almışken istatistikler bunun tam tersini söylemektedir?
  3 -2 ... mutluyum
 2. 2.
  dini sadece suç işleyip işlememek yönünden ele almış bir başlık. ilk olarak, iyilik anlayışı din gibi ortak bir algıyla oluşturulmazsa herkesin kendi iyilik anlayışları ortaya çıkar. belki bazı ateistlerin doğruluk kavramı gerçeğe yakın olsa da bu göz önüne alınamayacak kadar büyük bir risk. ayrıca sırf birtakım insanların menfaatleri için filistin bombalanırken, afrika açlıktan kırılırken, Ortadoğu fitneci batılı güçler ve cahil insanlar tarafından karıştırılırken bütün bunlara karşı malını veya zamanını harcayan kaç ateist var? üstüne üstlük bu insanlar eğer gerçekten allah varsa dünyanın en büyük yalancıları olmaz mı, evrenin en büyük yalanını söyledikleri, hakikati gizledikleri veya kendilerine verilen her şeyin kaynağını inkar ettikleri için? ya da tüm kötülüklerin
  kaynağı insan olmasına rağmen bu kötülüklerin kaynağını inanmadıkları yaratıcıya keserek diğer insanların da hakikatleri görmesine engel oluyorlarsa onları ahirette ne temize çıkarır?
  5 -2 ... yazar x
 3. 3.
  dinde bazı yasaklar olduğu için insanlar da yasakları delmeyi sevdiği için olandır.
  -1 ... kavalkemigylekavalcalankavalci
 4. 4.
  Birbirine paralel iki kavram.
  -1 ... son mecnun
 5. 5.
  peki bu oran ve istatistikler ne kadar gerçeği yansıtıyor. yani insanın inançlı olup olmadığını nasıl belirliyor. bu dıştan görülen bir şey değil sonuçta. ki Norveç te daha yakın bir zamanda katliam yapılmıştır. suç oranı bunlar üzerinden değil başka şeyler üzerinden değerlendirilir. din okunmalıdır suç işleyin denmiyor suç işlemek insanların kendinde biten bir olay.
  1 ... dusler sokaginda gece vakti
 6. 6.
  ne kadar zeki yazarlarımız var bu sözlükte. dinin yasakladıkları işleri yapan insanlarla dini suçlamaya çalışanlarımız da varmış. saaddet asrını gözden kaçırıyor çoğunluğu. dünyanın en parlak dönemleri bizzat Müslümanların elinden çıktı. nasıl da gözden kaçırıyorsunuz. hiç mi düşünmeyeceksiniz?
  5 -1 ... yazar x
 7. 7.
  zihniyet, böyledir kuzum. kara zihniyet. Yazıktır onlara.
  ... seayge
 8. 8.
  bahsettiğin parlak dönem hangisi? kardeşlerini analarını babalarını taht için kesen, hristiyanların çocuklarını zorla elinden alıp saraya götüren, hristiyan kadınları cariye yapıp ona ömür boyu tecavüz eden, pazarlarda köle alıp satan insanlardan mı bahsediyorsun?
  ... mutluyum
 9. 9.
  Kıskanan dinliler çatlasın.
  ... muge anlinin bulamadigi adam
 10. 10.
  anket diye bir şey var.
  ... mutluyum