1. ?.
    Prof. Dr. Remzi Fındıklı'nın son kitabında yer alan ifadelerden birisidir.

helal olsun dedirtmiştir. yıllardır burada söylediklerimizi o da kitabında yazmış. bizi gerici ve yobaz olarak nitelendiren zihniyet profesörün bu sözlerine ne diyecek acaba.

o vecize sözlerden birkaçı.

- Laiklik din dışı bir hayat şeklidir.
    - Demokrasi vasat insanlar yönetimidir.
    - Demokrasi bir sağduyu rejimidir, sol kulağını kapatırsan sağduyulu olursun.
    - Dinine sahip ol ki hangi milletten olduğun belli olsun.
    - Dinsiz insan, dengesiz ve densiz insandır.

http://www.radikal.com.tr...1093549&CategoryID=77
    -3 ... yenilikci dervis
  2. ?.
    kafası güzel kişi veya hepten kafasız insan beyanatı olabilmesi muhtemel söz.

dinsiz insan densiz insandır ne demek amk. diyanet işleri başkanı veya sözlükteki troll'ler söylese eyvallah derim güler geçerim de polis akademisi başkanı söylemiş bu sözleri.

(bkz: allah la kul arasına girmek)
    (bkz: din allah ile kul arasındadır)
    ... iskandinav
  3. 1.
    o arkadas 'Fakirlik fikirsizliktir fakirin aklı olsa, fakir olmazdi.' gibi bi gaflette de bulunmustur. 'beni seviyosan takla at, sili'deki maden patlamasi bizde olsa daha kisa surede kurtarirdik, osym baskanini aradim sinavda problem yok' gibi aciklamalarin girla oldugu bi memlekette sasirtici olmayan cumlelerdir. birkez daha dusundurur insani 'ne mutlu bana ki ateistim' diye.
    ... topraksizkoylu
  4. 2.
    profesör ünvanını haketmeyen birinin ettiği abuk subuk laflardır. bir de bunların şakşakçı, soytarıları orada burada ' adam ne doğru demiş be... ' demezler mi... şeriat mıymış makbul insan yönetimi? allah' ın verdiğini ceza adı altında insanlardan almak hakikaten çok makbul. meydanlarda sallanan kardeşlerini görünce bu saçmalığı savunanları da göreceğiz.

özet: vasat, beş kuruşluk kafasının içinde üç kuruşluk fındık kabuğundan hallice beyin taşıyan zırtapozların savunduğu, bununlada mutlu olduğu tümce.
    1 -1 ... bassguitar
  5. 3.
    akillara "dengesiz insan dinsiz insan midir?" sorusunu getirir.
    -1 ... bureklamarasiiyioldu
  6. 4.
    Tanım: Yanlış bir tanımdır. Hiç bir insanı dini inanışı yüzünden yargılayamazsın.

Üniversitelerde prof. olmak bazıları için çok kolaydır. Eğer iktidara yakınsan ve seçilen rektörde zaten iktidarın belirlediği biri oluyor. Çok çabuk prof. olup kadronu alabilirsin. Sonrasında böyle kafasından at gözlüğünü çıkartmamış, beyninin %99'unu aldırmış insanları çok çabuk kandırabilirsin. Prof. sun ya.

Sen kimsin derler adama. Peygambermisin yoksa Allahın görevlendirdiği din adamı mı? Götünüzden element uydurur gibi dine yeni terimler uydurmayın lütfen. "laiklik din dışı bir hayat şeklidir." Hala laikliği dinsizlik olarak nitelendirenler varsa, bu sadece insanları kendine inandırmak içindir.

Hep söylüyorum söylemeye de devam edeceğim. Laiklik din ve devlet işlerinin bir birinden ayrılmasıdır. Bir insan laik'im diyorsa eğer ben sosyal yaşamımda dini göstermem inzivaya çekildiğimde Allahıma duamı eder, namazımı kılar ibadetimi yaparım, her kesin ortasında ben gideyim de şu ikindiyi bi kılayım demem, demek istiyordur. Bunu hala götünüzden anlamak istiyorsanız, söyleyecek lafım yok. Saygılar.
    2 ... suskun alfa