1. 1.
  hayatınızı hastanede, okulda, işte, evde ya da trafikte bilgisayarlara teslim ediyorsunuz. ama onların dini de, imanı da yok.

  siz hiç namaz kılan, oruç tutan işletim sistemi, akıllı telefon, saat ya da laptop gördünüz mü? hayatımızı matematik ve fizik denklemlerine de emanet ediyoruz. peki bunların hangi biri imanlı varlıklar? dünyamız ya da güneşimiz; tabiat veya kainat dindar mı? yalnızca inananları mı kolluyor ve buna uygun bir düzen mi yaratıyor?
  (bkz: dinsize ülke teslim edilmez)
  1 -4 ... ozgur demirtas in robotu
 2. 1.
  en azından din tüccarlığı yapmaz.
  2 -1 ... wizzy
 3. 2.
  edilmez, nokta.

  o kainatı da yaradan var sonuçta..

  bilgisayarı kim yarattı?

  allah..

  ne demek bilgisayar dinsiz?

  şu ateistlerde zerre akıl yok he..
  -4 ... artificialhuman
 4. 3.
  o yöneticilerin hiçbiri ateist değil, dini ortadan kaldırmak gibi bir gayeye de sahip değiller. kimisinin aklı da yok, bir çocuk gibi. ama buna rağmen hepsi de dinsiz. hareketleri dindarların taleplerine göre değişmiyor.
  -1 ... ozgur demirtas in robotu
 5. 4.
  dinsiz bir varlığa ülke emanet etmek cümlesini aynaya bakarak sesli bir şekilde söyle. sonra sakinleş varlık nedir ülke nedir emanet nedir biraz düşün sonra da uyu sakinleş. ayrıca niye sürekli birilerine bişeyler emanet ediyoz lan 85 milyon insan? çocuk emanet edilir araba belki ev emanet edilir ülke emanet edilmez ülkede yaşanır.
  -1 ... bendesenn
 6. 5.
  Dinsiz bir insan en azından din üzerinden sömürü yapmaz. Haram deyip faizden ekmek yemez.
  ... gion
 7. 6.
  dinlileri de gördük "bıbıcım, ayakkabı kutusu, öpücük öpücük".
  1 ... hastavilla