bugün

"değil mi?" sorusu yöneltildiğinde "hı?" yada "efendim?" cevabını vermesi muhtemel insandır.
ara sira gulumser; dinlemedigi belli olmasin diye.
(bkz: muhim degil)
(bkz: candan ercetin)
anlatılan konunun içine abes 1-2 cümle serpiştirilince foyası meydana çıkacak insandır.

- bıdıbıdıbıdı
+ hmmm
- sonra adamı kestim, parçalayıp çöpe attım üstad.
+ iyi olmuş iyi...
- ....
+ neyyy?!??!?
ders sırasındaysa kol sıraya konur, el ayası ceneyi kavrar veya kenan ısık duruslarından birini alı, hiç agız acılmaz ve arada sırada 'evet' denir.
o an daha büyük sıkıntıları olan ve dikkatini toplayamayan insandır. karşısındakini kırmamak için böyle bir yola baş vurmuştur. sonuçta her insanın sıkıntısı olabileceği için bu insanlara önyargı ile yaklaşmamak gerekir. * *
tepki verilmesi gereken yerde hiç tepki vermezler.
dünya yanıyor, öldüm dün falan dersiniz sadece hmmmmmm * efekti verirler.
hevesli,el kol oynayarak birşey anlatan insanlar için bu tip insanlar ömür törpüsüdür..
"anlatiyormus gibi" yapilmasi gereken insandir. neticede emeginiz heba olmaz. bol bol sacmalama hakki sonuna kadar kullanilir.
başka bir tarafa bakarlar, ve sürekli hı hı diye kafalarını sallarlar.
insanı hayattan soğutan kişilerdir. siz binbir hevesle anlatırken, aslında onun dinlemediğini fark edersiniz. bütün enerjinizi ve canlılığınızı emer bu vampirler. kabahat böylelerini insan yerine koyandadır zaten. insan değildir ki o, duvardır. böyle astarlı, izolasyonlu bildiğin duvar!
aslında dinleyen insandır. herkes iki işi aynı anda yapabilir ne de olsa.
(bkz: dinlemeyen insan)