1. 1.
  dinlerin evrim teorisine karşı ciddiye alınmaya değer bir tezi olmadığı gerçeğidir.

  "dinimiz evrim teorisini reddetmiyor" diyenlere de diyebileceklerimiz var ama her şöyle bir kenarda dursunlar. asıl derdim, tüm cehaletlerine rağmen cahil cesaretiyle evrim teorisi eleştirisine girişenlerin, kendi karşı tezleri konusunda iki dakika kafa yormamış olmasıdır. az sonra göreceğiz ki tezleri "allah yarattı"dan, sıkıştıklarında verecekleri cevap ise "allah bilir"den ileri gitmez.

  teziniz ne? "allah yarattı"!... öyle bir cümleyle tez filan olmaz. eğer tez buysa bazı soruların cevabının bu tezle verilebilir olması gerekir. ebleh olduğunuz, din budalası olduğunuz için iki dakika düşünmüyorsunuz. buyrun:

  şu anda yeryüzünde kaç canlı türü var? 1.6 milyon tanımlanmış tür var. tahminler 8,7 milyon tür olduğu yönünde... her yıl 15.000 kadar tür tanımlanıyor. bakterileri filan da katarsak 1 trilyon tür olduğu yönünde araştırmalar da var.

  http://www.bbc.com/news/science-environment-14616161

  https://www.livescience.c...ion-species-on-earth.html

  tabi bir de soyu tükenmiş türleri düşünmek lazım ki o zaman hesabın içinden hiç çıkılmaz.

  ey müminler madem ki "allah yarattı" tezinizin çok makul bir tez olduğunu iddia ediyorsunuz şu sorulara cevap verin:

  1- allah şu anda mevcut olan ve soyu tükenmiş olan tüm türleri dünyayı "yaratırken" bir kerede mi yarattı? yani zamanında dinozorlar ile modern insanlar bir arada halay mı çekiyordu?

  "bir kerede yarattı" derseniz, neden dinozor fosili bulunan katmanlarda tek bir modern canlı fosili bulunmadığını izah etmeniz gerekir.

  2- "allah peyderpey yaratıyor" derseniz, şu sorulara cevap verebilmeniz gerekir:

  a- şirinler ormanı içinde bir nur belirip, içinden yeni canlı türü mü çıkıyor? nasıl oluyor?

  b- allah neden hep mevcut ve eski türlerle açıkça bağlantılı yeni türler yaratıyor? neden uzaylı gibi, anatomisi mevcut ve eski türlerle hiç alakasız egzantrik türler yaratmıyor?

  c- neden yeni tür "yaratırken" hep dört bazla kodlanmış, çoğu kısmı da eski ve yeni türlerin dna zincirleriyle ortak, dna zinciri modelini kullanıyor? neden bizi şaşırtacak bir şey yapmıyor? misal, geçenlerde bilim insanları e.koli bakterisinin dna'sını yeniden kodladılar. fakat dört yerine altı baz türü kullanarak! ortaya çıkan yeni bakteri türü yaşıyor ve çoğalıyor. dna'sı yeryüzündeki tüm canlılardan kesin olarak farklı olan tek canlı budur. neden allah böyle bir şey yapmıyor?

  cevaplar "allah bilir" mi? tez bu mu?

  siz bilginiz olmadığı halde evrimin kanıtlarını tartışmaya kalkana kadar, bir bakın bakalım kendi teziniz nedir, onu destekleyecek hangi kanıtlarınız var?
  2 -2 ... rumeli71
 2. 2.
  Allah bir düzenden bahseder ve bu evrimin en büyük kanıtıdır. Ama hemen sevinmeyin Öyle darwin delisinin kuyuya attıı taştan bahsetmiyorum.
  1 -2 ... izmir ne taraf
 3. 3.
  dinlerin hiç bir konuda tezi yoktur. dinde tez diye birşey yoktur. din birşey söyler. ister inanırsın ister inanmazsın. dinin çok da umurunda değildir.
  2 -1 ... huni kolisi
 4. 4.
  kimisine göre bütün mesele dinlerin dediklerine inanmak veya inanmamakmış.

  iyi, güzel, o zaman 3000 küsur dinden hangisinin dediğine inanacaksan inan, bana ne?

  madem ki dinlerinizin söylemleri bilimsel anlamda tez bile değildir -ki katılıyorum- ne halt etmeye inanışlarınıza dayanarak bilimin bulgularına laf ediyorsunuz? din budalalığıyla, bilimin ne gibi bir ilişkisi olabilir?

  ha, diyorsanız ki "inanışlarımızın iler tutar tarafı vardır, bilimsel bulgularla doğrulanabilir", sorularım yukarıda, buyurun "cevab" verin...
  4 -3 ... rumeli71
 5. 5.
  Olur mu canım? Nasıl yok!?!? Kaburga kemiğinden evrimle kadına dönüşme var ya!! Sonra çamurdan falan...
  Çamur ve kaburga kemiğiyle..
  2 -3 ... dinsiz kitapsiz kafir
 6. 6.
  yavrum sen önce bir yaratıcının varlığını kabul etmelisin, ondan sonra dinleri sorgulayacaksın. yani daha çok yolun var.

  ayrıca bilim değişken bir şey. yarın kesinlikle yaratıcı var derse inanırsın taam mı? tabi geç olmazsa... demek istediğim kabul etmek isteyene bir elma yeter, istemeyene ayı ikiye böl yetmez. dalga geçecekler de az ötede dalga geçsin lütfen.

  edit: kardeşim biz bilimsel bir mucize gösterince saçmalık oluyor, siz gösterince doğru oluyor. sizinle tartışmaya değer mi? sizinle tartışmaya değmez.
  3 -4 ... bilgisiz zeki
 7. 7.
  (bkz: yobazların ebleh olması)

  şunların haline bir bakın! ben "dininizin şu sorulara cevabı ne?" diye soruyorum, bunlar yine copy paste evrim eleştirisine girişiyorlar...

  hiç utanma, arlanma yok...

  diğer eblehe gelince... yok ona hiç gelmeyeyim. o ilkinden de beter. soru soruyoruz, dininin cevaplarını sıralamak yerine "önce iman edeceksin" diye saçmalıyor geri zekalı...
  2 -2 ... rumeli71
 8. 8.
  Birisi şu imama mavi gözün bile mutasyon sonucu oluştuğunu söylesin. Ya da farklı saç renklerinin.

  Mutasyona ölümcül diyor ya hahaha. Kesin Adnan Oktar'ın sitesinden okuyor kopyala yapıştır yapıyor cahillikten ölecekler.
  3 ... keyf kahyasi
 9. 9.
  Başlığa bak hizzaya gel.

  Din varlığın ardı ile ilgilidir. Anlamsızca birkaç yıl yaşayıp öldüğümüz dünya neden var, hayat neden var, niçin doğduk niçin öleceğiz, gücün yetmediği zalimlikler alınan hakların bir karşılığı olacak mı ve en önemlisi gerçek nedir? cevapları için var.

  Kuran'ın Allah katından geldiğini kanıtlayan cümle aralarına serpiştirilmiş yüzlerce bilimsel bilgi mevcut olsa da kuran inanç kitabıdır.

  dipnot:başlık ayrıca fikrini buraya yazanlara hakaret eden bir rumelili mağara adamını da içerir ama o konumuzdan ayrı.
  -1 ... insectoidzz
 10. 10.
  Doğru önerme.din ile bilimin alakası yoktur,
  Hz. Muhammed ilim Çin'de olsa gidip alınız diyerek dinin bilime karşı olmadığını belirtmiştir.
  Dinin bilime yada evrime karşı tezinin olmayışı ihtiyaç olmamasından dolayıdır,
  Karşı olmadığınız bir şeye karşı tez üretir misiniz?
  Evrim teorisyenleri ve ateistler bunu din üzerinden değil dinciler üzerinden yapsa keşke.
  Çünkü at gözlüğü takıp şeyhlerinin sözlerine körü körüne itaat edenler o dinci yobaz kesimdir.
  2 ... dalya rock yazar