1. 1.
  dinlerin evrim teorisine karşı ciddiye alınmaya değer bir tezi olmadığı gerçeğidir.

  "dinimiz evrim teorisini reddetmiyor" diyenlere de diyebileceklerimiz var ama her şöyle bir kenarda dursunlar. asıl derdim, tüm cehaletlerine rağmen cahil cesaretiyle evrim teorisi eleştirisine girişenlerin, kendi karşı tezleri konusunda iki dakika kafa yormamış olmasıdır. az sonra göreceğiz ki tezleri "allah yarattı"dan, sıkıştıklarında verecekleri cevap ise "allah bilir"den ileri gitmez.

  teziniz ne? "allah yarattı"!... peki şu anda yeryüzünde kaç canlı türü var? 1.6 milyon tanımlanmış tür var. tahminler 8,7 milyon tür olduğu yönünde... her yıl 15.000 kadar tür tanımlanıyor. bakterileri filan da katarsak 1 trilyon tür olduğu yönünde araştırmalar da var.

  http://www.bbc.com/news/science-environment-14616161

  https://www.livescience.c...ion-species-on-earth.html

  tabi bir de soyu tükenmiş türleri düşünmek lazım ki o zaman hesabın içinden hiç çıkılmaz.

  ey müminler madem ki "allah yarattı" tezinizin çok makul bir tez olduğunu iddia ediyorsunuz şu sorulara cevap verin:

  1- allah şu anda mevcut olan ve soyu tükenmiş olan tüm türleri dünyayı "yaratırken" bir kerede mi yarattı? yani zamanında dinozorlar ile modern insanlar, keza homo erectus filan bir arada halay mı çekiyordu?

  "bir kerede yarattı" derseniz, neden dinozor fosili bulunan katmanlarda tek bir modern canlı fosili bulunmadığını izah etmeniz gerekir.

  2- "allah peyderpey yaratıyor" derseniz, şu sorulara cevap verebilmeniz gerekir:

  a- şirinler ormanı içinde bir nur belirip, içinden yeni canlı türü mü çıkıyor? nasıl oluyor?

  b- allah neden hep mevcut ve eski türlerle açıkça bağlantılı yeni türler yaratıyor? neden uzaylı gibi, anatomisi mevcut ve eski türlerle hiç alakasız egzantrik türler yaratmıyor?

  c- neden yeni tür "yaratırken" hep dört bazla kodlanmış, çoğu kısmı da eski ve yeni türlerin dna zincirleriyle ortak, dna zinciri modelini kullanıyor? neden bizi şaşırtacak bir şey yapmıyor? misal, geçenlerde bilim insanları e.koli bakterisinin dna'sını yeniden kodladılar. fakat dört yerine altı baz türü kullanarak! ortaya çıkan yeni bakteri türü yaşıyor ve çoğalıyor. dna'sı yeryüzündeki tüm canlılardan kesin olarak farklı olan tek canlı budur. neden allah böyle bir şey yapmıyor?

  cevaplar "allah bilir" mi? tez bu mu?

  siz bilginiz olmadığı halde evrimin kanıtlarını tartışmaya kalkana kadar, bir bakın bakalım kendi teziniz nedir, onu destekleyecek hangi kanıtlarınız var?
  2 -1 ... rumeli71
 2. 2.
  Allah bir düzenden bahseder ve bu evrimin en büyük kanıtıdır. Ama hemen sevinmeyin Öyle darwin delisinin kuyuya attıı taştan bahsetmiyorum.
  1 -2 ... izmir ne taraf
 3. 3.
  dinlerin hiç bir konuda tezi yoktur. dinde tez diye birşey yoktur. din birşey söyler. ister inanırsın ister inanmazsın. dinin çok da umurunda değildir.
  2 ... kepler22b