bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  gerek hadisler olsun ya da ayetler olsun dinin tek katkısı ahlak alanındadır. insanları korkutarak düzen altında tutmasıdır. ben hiçbir kutsal kitapta ya da peygamber sözünde bir ilaç tarifi, ya da hastalığa derman olabilecek birşey görmedim. içki bütün kötülüklerin bla bla 5 yaşında çocukta biliyor içkinin fazlasının kötü birşey olduğunu ya da temizliğin önemli olduğunu. ayrıca güneşin hangi maddelerden oluştuğunu ya da bir alet yapımı tarifi ile insanlığın gelişmesine katkısı olacak birşeyde görmedim kitaplarda. tanrı istemez mi sizce insanlığa faydalı bir şeyler söylemeyi. bazı dinciler ise : o zamanki insanlar anlamazdı bazı şeylerden o devirde diyorlar. ondan yoktur o tarz ayetler derler. fakat aynı dinciler o ayetlerde aya çıkış tarihini uçağın keşfini görüyorlar. komedidir yani bu çelişkileri. dinin tek faydası bazı insanlığını bilmeyen insanları azıcıkta olsa suç işlemesine engel olmasıdır günah diyerek.
  6 -6 ... markastrau
 2. 2.
  0 ın başına bir 10 getirmelisin
  bakınız:
  http://www.hackhell.com/i...i-bilimsel-mucizeler.html
  3 ... esmerful
 3. 3.
  (bkz: ilim çin de bile olsa gidip alınız)
  en yetkili merciiden böyle bir emir var iken sadece at gözlüklü bir iddiadır.
  2 -1 ... darkranger
 4. 4.
  tek başına yeter sanırım:

  (bkz: lokman hekim)
  3 ... cunku essegin nickinden dolayi
 5. 5.
  sözlükteki zeka özürlülerin bilime olan katkısından daha fazladır.
  1 -3 ... delikanlı
 6. 6.
  insanoğlunun emekleyen eylemlerini, bozulmuş olanlarda dahil kutsal kitaplarda bulmayı ummak, cehaletin anıra anıra ilanıdır.
  insanlığın bilim dediği ve binlerce yıl biriktirerek meydana getirdiği, adına uygarlık denilen vesveseleri, bir tek ayetin, bir tek harfinde anlatır yaradan.
  -3 ... turkpence
 7. 7.
  Din afyondur. Karl Marx söylemiş, bendeki talihsizlik benden önce söylemiş...
  2 ... aysuni
 8. 8.
  tanım: 0 rakamını harezmi bulmuştur, kendisi din adamı değil, matematikçi ve astronomdur. dolayısıyla bir din ile uğraşan adamının bilime katkısı olmasını da bekleyemeyiz. tarihte örnekleri yok mudur? vardır. örneğin mendel bir din adamıydı...

  aslında demem o ki kimse dinlere büyük bir bilim adamı olma yolunda yeni buutlar keşfetme adına inanmaz. misal, kuran'ı açıp da "gök cisimlerinin yüzmesi" ile ilgili ayetin esir maddesine dalalet olabileceğini düşünen kişi, özellikle de michelson ve einstein gibi yaptıkları deneyler sonucu esir maddesini reddeden bilim adamlarının teorilerine karşı, şayet bilim adamıysa kendisine bilinen teorileri çürütmek için yeni bir kapı açmış olur, fakat kuran bu kapı için kendisine sınırlı ve algılayabileceği ölçüde kısıtlı bir idrak başlangıcından öte birşey veremez. hiçbir kutsal kitap bilim kitabı değildir.

  dolayısıyla kutsal kitabın bilime doğrudan katkısının olabileceğini; açık açık ayetlerde şunları şunları yapın şunları bulursunuz diye yaratıcı tarafından formüllerin verilmesini beklemek safdilik olur.

  tabi eğer okuması biliniyorsa, orada araştırmayı, öğrenmeyi ve terakkiyi teşvik ve telkin edici ayetlerin bulunduğunu görmek zor olmayacaktır.

  (bkz: ilk ayet)
  -1 ... tezat ve kaos
 9. 9.
  dogmatiktir ibaresinin bütün çabaları sikip atmasıdır.
  1 ... serzeniste kopil
 10. 10.
  insandaki araştırma merakını yok etmesi bir numaralı nedenidir. işi olmayan her şeye karışır. zamanında dünyanın şeklini soran insanlara düzdür demeseydi rahipler yada güneş dünya etrafında dönüyor demeselerdi kimse galileo ya ne diyon sen amk asarız seni demeyecekti. yani din = bilime engel.
  1 -5 ... lapella