1. 1.
    dinlerin kendisinin saçmalık olduğunu düşünürsek eğer (herkesin görüşüne saygılıyım ama bu benim görüşüm) ( hava atmak için de demiyorum, sonra galeyana gelmeyin) o kadar saçmalık arasından bunun mantığını düşünürsek, aslına hiç bir şeyde mantık olmadığını kolaylıkla bulabiliriz. tabii önyargısız bakmak gerek.

din dediğin (gene tekrarlıyorum bence) bir kontrol mekanizmasıdır ve bizim ahlaki ve bilmemne iyiyi kötüyü bilmemiz için ortaya çıkmıştır. zira bütün dünyayı total kaostan uzak tutan yegane şeydir. evet.
    7 -6 ... balon
  2. 2.
    söyleyenin öldüğünde oraya giderek mantığını anlayabileceği, daha fazla bilgi sahibi olabileceği söz.
    3 -5 ... umberto da silva junior
  3. 3.
    (bkz: dinde mantik aramamak)
    2 -1 ... scurtel
  4. 4.
    "hitler cennete mi gitseydi yani" diyesim var..
    1 -1 ... sosyalpenguen
  5. 5.
    ne cennet ne de cehennem olmadığına göre fazla kasmaya gerek yoktur.
    4 -4 ... pink_floyd
  6. 6.
    cehennem cezasının mantıksızlığını cehennemde yanarkende mantıksız bulmaları arzu edilen insanların mantıksızlığıdır. artık yanarken "olsun ben mantığımı kullanmıştım zekiyim ben kahretsin" dersiniz bir zahmet.
    5 -3 ... desiree
  7. 7.
    (bkz: eksi butonunun mantıksızlığı)
    (bkz: öğretmenin kötü not vermesinin mantıksızlığı)
    (bkz: kötü arabaya sahip olmamanın mantıksızlığı)
    (bkz: güzel kadınla evlenmenin mantıksızlığı)
    (bkz: iyi karpuz almanın mantıksızlığı)
    (bkz: sportif olmanın mantıksızlığı)

ısrarla ;
    (bkz: mantıklı olmanın mantıksızlığı)
    1 -1 ... nietzsche
  8. 8.
    aslında bir ibn arabi görüşüdür.
    3 -1 ... nest
  9. 9.
    evet allah * insanların cennete mi cehennememi gideceğini bilir. lakin orta da bir şey vardır ki o da madalyona tek taraflı bakmaktır. imanın şartlarında derki kader'e iman etmek. Allah insanları yaratırken hayvanlardan farklı olarak nefis ve irade vermiştir. yani insan oğlu kendi yolunu kendisi çizecektir. Allah * insanların önüne sebepler ve yollar sunar. Sen hür iradenle gitmek istediğin yolu seçersin. Örneğin cami de ezan okunurken ya önünden geçer gidersin veyahut girer içeriye namazını kılarsın. Sebepler ve sonuçlar tamamen insanın elindedir. Allah'a inanmakta inanmamakta insanın elindedir. ceza konusunda ise Allah öyle uygun görmüşse doğrusu odur. işine gelirse islamiyeti seçersin işine gelmesse başka dinleri veyahut dinsizliği seçersin. benim hürriyetim ahiret hayatında, senin hürriyetin dünya hayatında.
    3 -2 ... cirkinordekyavrusu
  10. 10.
    cehennemimizin güneş olacağını idrak edebilirsek, islam dininde sözkonusu mantıksızlığa rastlamanın anlayış yetersizliğinden kaynaklandığı görülür. malum, güneş dünyayı beş milyar yıl sonra da olsa içine alacak. (bkz: uykudaki zaman kavramı)
    -1 ... dualite