1. 1.
  sayfadaki ateistleri ifşa ediceksin mübarek.
  ... rahatsizadam
 2. 2.
  insanı bok çukuruna süren üç unsur. para, kadın, din.
  1 -3 ... nearmyass
 3. 3.
  tamam artık bereket tanrısına taparsınız o saatten sonra.

  http://www.google.com.tr/...i:133&tx=71&ty=54
  2 -1 ... kirkincikapi
 4. 4.
  he amk, ikinci dünya savaşını budistler çıkardı zaten...
  1 ... tahin ile pekmez
 5. 5.
  dinler değildir paradır. önce para bir yok olsun bakalım olmazsa dinlere öyle gelelim.
  1 ... kutukbay
 6. 6.
  sorunun insanlar olmasının sebebı dinlerdir. orta çağda yaşanan skolastik dönem insanlığı bin yıl geriye itmiştir. insan oğlu hala gelişimini tamamlayamamıştır. ayrıca fazlaca küstahtır. kendini bütün canlılardan üstün görür.
  ... jesuschrist
 7. 7.
  yüzyıllardır toplumları düzenleyen bir kavramdır din. eğer din olmasaydı toplumda her türlü pislik hır gezerdi. evet zaten var ama din olmasaydı çok daha kötü boyutlara ulaşacaktı. çünkü dinler toplum huzurunu adeleti çalıp çırpmamayı tecavüz etmemeyi insanlara yardım etmeyi emreder. günümüzde az da olsa buna uyanlar var. ama din olmasaydı o azınlıkta yok olucaktı. dinler yok olmadıkça değil inançsızlık yok olmadıkça barış sağlanmaz.
  1 ... erken oten horoz
 8. 8.
  adam akilli dinini yasayan insanlar olunursa aksine huzuru barisi saglar ama aksine olursa ne baris ne huzur ne birlik saglanir. dinimiz kan katilini yasaklamistir tecavuzu yasaklamamis mi kufuru yasaklamamis mi mecburi olmadikca savasmayi yasaklamamis mi alkolu humari yasaklamamis mi? anaya babaya sevgi saygi gosterilmesini, yardimlasmayi , fakirlere yardimi emretmemis mi ? peki bunlarin hangisine uyuyoruz? hangisini gerceklestiriyoruz? gerceklestirildigi zaman o zaman iste dunyada baris saglanir. edit: imla
  1 ... karaleke
 9. 9.
  bireyde saygı ,anlayış ve yetinme hissi olmadıkça barış sağlanamaz olarak düzeltilmesi gerekmektedir.

  uzaklarda aramaya gerek var mı ki? herkes kendisine bakıp hep iç hem de çevresiyle olan savaşlarına ve bunların sebeplerine baksa belki biraz anlamlandırabilir.
  ... dendromys
 10. 10.
  yanlıştır. insanlar suçları başka yerlerde aradıkça kendini haklı gördükçe barış sağlanmaz.
  ... daktilo