1. 1.
    Öncelikle bir müslüman olduğumu söyleyeyim fakat gardeşim böyle bir şey olabilir mi bazen hiç mantıklı gelmiyor içimden siktir deli falan diyorum sonra ertesi gün sorgulamayı bırakıp camiye gidiyorum fena yaman çelişkiler içerisindeyim.
    3 -1 ... golazo
  2. 2.
    "din toplumların afyonudur."

gerçek yaratıcı yani tanrının dini yoktur, dili yoktur, ırkı yoktur, ayrımı gayrımı yoktur.
    3 -1 ... rootz
  3. 3.
    Biri senin namusuna bakıp, evini arabanı çalınca adalet nerede, ahlak nerede demeyeceksin o zaman.

Din insanı ahlaklastirir. iyi insan olmayı öğütler.
    1 -5 ... vomer
  4. 4.
    bir kavramın ya da insanın kendi kendini kısıtlamamasının sonuçlarını yukarıda gayet net görüyorsunuz. insan hiçbişey olmazsa böyle terbiyesiz oluyor işte.

din saçma değildir. saçma olan birilerinin menfaatleri doğrultusunda dini yontarak kendine maddi ya da siyasi çıkarlar sağlayabilmek için insanları kandırmasıdır.

boş boş konuşmazsak daha iyi olacak...
    1 ... torunusamil
  5. 5.
    senin sunnet olman bile 1500 küsür yıl önce cinsel arzuları bastırmak amaçlı yapılmış bir eylemken, insanı yaşamdan kısıtlayan kurallar neden saçma olmasın? kadınlara köpek muamelesi yapılıyor. örtüp kapatıyorlar. bir de buna adalet diyorlar. Sırf hala dizginleyemedikleri ''her şeyi cinsel obje olarak görme'' arzuları yüzünden...
    1 -1 ... lennonmccartney
  6. 6.
    insanı dinin ahlaklı yaptığı basitliğinde ve sığlığında düşünen alt insansıların cesareti var bir de. Din birini asla ve asla ahlaklı biri yapmaz içinde bulunduğumuz toplum en büyük kanıt. Neyse şu an tekrardan düşündüm de harbiden çok saçma. Ben bir kaç gün hiçbir dine falan inanmamaya karar verdim tekrardan.
    7 -3 ... golazo
  7. 7.
    Değil. Nokta.
    12 -13 ... yazar x
  8. 8.
    Suimisalemsalolmaz.
    1 ... buyukiskender
  9. 9.
    fazlasıyla saçma ama bunu anlatamazsın kimseye. Kimseden kastım müslüman kesim. Hatta o müslümanlar islam dini harici tüm dinleri yok sayarlar.
    Hristiyan? ov kafir.
    Yahudi? Mm kafiir.

Ben hepsini yok sayıyorum. insanın insan oluşunu ya da iyiliğini din değil vicdanı belirler.

Bir insan düşünün tüm kötülükleri yapıp ben islam dinine inanıyorum diyor. Bir insan düşünün kimseye zararı olmayıp ben dinleri yok sayıyorum diyor. E nerde kaldı dinin verdiği ahlak, güzellik ve vicdan? Geçeceksin o işleri kardeşim. Din insanı ahlaklı yapsaydı dünya böyle leş gibi insanları barındıran bir yer olmazdı.
    9 -8 ... son feci kedi
  10. 10.
    evet çok saçma.
    5 -2 ... hastavilla