bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  (bkz: sadece bilmek zorunda kalanların bildiği restoranlar)
  5 ... thirty eight
 2. 2.
  dinlenme tesisi değil direnme tesisi. direnin, elbet bir gün ucuzlayacaktır.
  5 ... causless
 3. 3.
  uyku sersemi yolcuyu sikme odaklı fiyat politikasıdır.
  11 ... hellzangelz
 4. 4.
  Parasını da geçtim asla taze bir şey bulamazsınız. Yemekler kokmak üzeredir neredeyse. Aklı olan buralarda yemek yemez zaten. Çok zor durumda kalınırsa gözleme falan yenebilir.
  4 ... sodomlu
 5. 5.
  (bkz: yakalarsam muah)
  2 ... isim bulamayan yazar
 6. 6.
  metro turizmin belasını sikeyim dedirtir.
  istanbul'dan çanakkale'ye gidiyorum şimdi okul için, köşk diye bir yer bura kendi tesisi herhalde tekirdağ'da . baktım köşede köfte ekmek falan diyor dedim alayım amk ölüyorum açlıktan bir tane de ayran istedim amın düdüğü verdi bana iki tost ekmeği arasında ufak bir köfte, küçük ayran. vay amk dedim iki lokmada bitti ayran boş karnımı doldurdu daha çok acıktım. 12 lira dedi yav dedim aklımı sikeyim ilk başta neden sormadım falan diye ama giren girdi. evden getirin ilkokuldaki gibi beslenme çantası hesabı. işin içinden başka türlü çıkılmıyor.
  10 ... davegurneyyy
 7. 7.
  tarhana cips 10 lira falandı. tarhana cips ne ya
  3 ... mutecessis
 8. 8.
  Müdahale edilmesi gereken fiyatlardır.
  3 ... zayice
 9. 8.
  Ekonomi bilmeyen insanlar için saçma olan fiyatlar. 25 lira civarına 7-8 lokmalık yemek de satılır dinlenme tesislerinde. Bu tabii ki şehir merkezlerine göre uçuk bir fiyat.

  Basit olarak anlatıyorum; restaurantlar marketler giyim mağazaları vs vs hizmet sektörüne girer. Yani amaç gerekli hizmeti sunmaktır. Tabii ki pespembe de bakmamak gerek her biri kar amacı güden kuruluş şirket vs vsdir. Şehir merkezinde ya da bir çok konutun olduğu nüfusun yetersiz olmadığı yerlerde -aksi bir durum olmadıkça- fiyatlar hep olması gerektiği civarlardadır. Ama dinlenme tesisleri yerleşim yerlerinden uzak olduğu için çok az müşteri çekerler ve bir şekilde de ayakta kalmaları gerektiği için şehir merkezleriyle aynı fiyat etiketlerini kullanamazlar zira bu tesislerin giderlerini az sayıdaki müşteri karşılayamayacaktır. Fiyatlar normal düzeyde olursa gider geliri aşar ve hizmet etme imkanı ortadan kalkar. Her ne kadar pahalı da olsa yemek yeme ihtiyacı duyduğunuz ya da yola hazırlıksız çıkmak zorunda kaldığınız durumlarda basit söyleyeyim aç kalırsınız.

  Özetle; bu tip yerlerdeki satıcılar da emin olun o fiyatlardan memnun değiller ancak saydığım etkenler bu duruma yol açıyor. Ki zaten tahmin edebileceğiniz üzere bir dinlenme tesisinde günlük olarak tüketilmesi gereken ev yemeği gibi ürünlerin büyük bölümü ziyan oluyor. Belki 50 porsiyonluk nohut çıkartılırken 10 porsiyonu bile satılamıyor. Dolayısıyla satıcının da maliyetini karşılamasi ve üstüne kar elde etmesi gerekiyor.

  Not: zamanında çok acıktığım için babama ödetmek zorunda kaldığım 15-20 liralık ev yemeğinden sonra ben de içimden baya sövmüştüm ama seneler önceydi ve bu ekonomik meselelerden zerre haberim yoktu.
  2 -6 ... yok herif
 10. 9.
  yemeyin

  hepsi demem ama çoğu iğrençtir

  mutfağına girsen kusarsın.

  ben hep azık çantamı evden hazırlarım.
  4 ... timur cengiz hulagu