bugün

ahmet kaya'nın şarkılarını çeşitli yorumculardan da dinleyebileceğiniz albümün ismi.
ironik bir albüm ismidir.
popüler şarkıcıların ölümünün ardından ölene saygı duruşu amacıyla yapıldığı iddia olunan, fakat daha çok ölenin ismi üzerinden son bir ticari kazanç elde etme amacı güdülüyormuş gibi gözüken albümlerden ahmet kaya için yapılmış olanı. dinleyiciye en büyük faydası seçmece bir albüm olması münasebetiyle hangi ahmet kaya parçalarının güzel ve dinlenesi olduğunu belirtmiş olmasıdır. ancak hakkını vermek gerekir: bu albümde feridun düzağaç, beni vur şarkısını çok çok çok güzel okumuştur...
ahmet kayanin ölümünden sonra sevenleri tarafından cıkarılan ve sarkilari yeniden yorumlanan albümü. albümde yer alan sanatcilar ve söyledikleri parcalar söyledir:

agire jiyan
basım belada

banu
aglama bebegim

feridun düzagac
beni vur

haluk levent
icimde olen biri

kardes turkuler
mavinin turkusu

kıvırcık ali
nereden bileceksiniz

melike demirag
yakamoz

murat hasarı
arka mahalle

naside göktürk
adı bahtiyar

nazan oncel
mahur

niran unsal
giderim

onur akın
lili marlen turkusu

selda bagcan
beni bul

servet kocakaya
veda havası

suavi
usur olum bile

sumer ezgu
hani benim gencligim

sukriye tutkun
guzel gunler

yavuz bingol
ayrılıgın hediyesi

yılmaz erdogan
birazdan kudurur deniz
ahmet kaya (sesini beğenirim) denen rahmetlik ülkeden gittikten sonra "arabamı köpeklerin ülkesinde bıraktım" diye bir laf etmişti. dinle sevgili ülkem diyince bu çağrıştı birden ne hikmetse.
anımsamak adına güzel bir albüm.
şerefsiz bir insanın şerefsiz bir albümü.
ahmet kaya şarkılarının ondan başka kimseye yakışmadığını alelade gösteren albüm.
(bkz: şair burada sözde kürdistan a seslenmiş)
(bkz: behlülden söyle)
haluk levent - içimde ölen biri, servet kocakaya - bir veda havası, selda bağcan - beni bul anne, şükriye tutkun - güzel günler, suavi - üşür ölüm bile, onur akın - lili marlen türküsü, kıvırcık ali - nerden bileceksiniz, melike demirağ - yakamoz şarkıları dışında beni hayal kırıklığına uğratan albümdür. ayrıca ahmet kaya şarkılarını kendisinden başka hiç kimsenin hakkını vererek söyleyemeyeceğinin ispatıdır.