bugün

bence beklemene gerek yok sen önden git biz geliyoruz.
Nasip olsa keske ve sonra da cenette gidebilsem.
Ben ölmem.
Hayır ölmem.
Din ve vatan kutsalım değil benim kudurun

Ben sizden de değilim, diğerlerinden de;
Ben, ölüme dair yemin etmeyenlerden, tehdit savurmayanlardan,
dinini ve ırkını aklının yerine koymayanlardanım.
Ben hâlâ şiir okuyanlardanım...
Ben ölürken vatanını yahut dinini değil, “sevgiliyi” düşünecek olanlardanım.
beni lanetleyen din için ölmem.
benimle birlikte ölecekse olabilir. sonuçta herkesin dini kendine. bazalt anlatım türü. code:htp121y0#
bu hayat yaşamak için çok kısa, neden görmediğim duymadığım bir şey için kendimi öldürteyim? manyak mıyım ulan ben, ne yapayım dinimi zaten şu anda herkes dinini satmıyor mu? para olsun, aşk olsun vb... o yüzden ölmeyin hayatı yaşayın, herkes günün birinde ölmeyecek mi zaten.
garip bir soru. din bunu istemedi. ölüm tehdidiyle dini inkara zorlanan kişinin de ne söylediği önemli değildir. kalpteki imanı yalnız Allah bilir.
imamlar ölsün akpliler ölsün.
inanan için zor değil dini için ölmek. Yaz beni de madem.
cevabım bu konuda çok net:

"ben senin yaşamayı göze almışım gülüm, ölüm dediğin nedir ki?"
Dinim için değil ama atalarımın inanarak kan döküp, kan verdiği din için ölürüm. Aksi atalarıma saygısızlık olur.

Ayrıca sen Müslüman mısın diyecek olanlar vardır. Benim atalarım bu dine olan inancıyla ezan sesleri susmasın diyerek Çanakkale Savaşı'nda şehit olmuş insanlar, o yıllarda Koçgiri isyanı'na katılmış insanlardan değil. haliyle atalarıma olan saygımdan bunu yapabilirim. Hiç sorun değil.
Dinim için ölürüm Suriyeli araplar için değil

Teşekkürler.
ölmem. neden öleyim. o benim için ölsün.
hiç bir ideoloji için ölmeye değmez. ancak temel özgürlüğüne bir müdahale karşısında insan ölüme gidebilmeli.
Ölürüz tabi zira yaşamak daha zor, her şey için. Hadi bay.
Hayır. Tanrı'nın planında yaşamama ya da ölümüme ihtiyacı olduğunu sanmıyorum.
Benim inancım da bana istediğim dilde, istediğim zaman, herhangi bir ritüele ya da sıraya bağlı kalmadan yaratıcıya teşekkür edebileceğimi, yalvarabileceğimi öğütler.
Uğruna Ölmek ya da senden olmayanı öldürmek üzerine bir inanç değil.
yukarıdaki ayetlere bak ayrıştırmacı bir dil, insanları öldür diyen bir tanrı, inanılmaz gerçekten....

tabi ki hayır, çünkü dinim aklım Peygamberim kalbim mezhebim de vicdanım benim *
Dini için ölürüm diyen ama gerçekte namaz bile kılmayan yazar.

Cihadı yalnızca kılıçla kalkanla düşmana saldırmak olarak düşünenler görüyorum.

Önce kendi içinizde nefsinizle olan savaşı hele bir kazanında sonra kılıç kuşanırsınız.
Kâfirin boynuna kılıcı vursam diyen tipler o kafir sana havan topu monte ederse ne olacak

Sonra da ağlıyorsunuz burmada Budistler arakanlı kardeşlerimizi kesiyorlar diye

Sen yapınca dini savaş oluyor da budist yapınca niye katliam oluyor gel anlat bakem bir.
Din için ölmek, diğer adıyla şehitlik mertebesine ulaşmaktır.

Manevi alemde Şehit olmak ne büyük şereftir..

Bu surette her ölüme Elhamdülillah..
Rasûlullâhın (s.a.s.) "Ölmeden önce ölünüz" hadisi şerifinde buyurduğu üzre, daha henüz kendi nefsini öldürememiş (dinin emir ve yasaklarını yaşamada tıpkı ölüler gibi itaatkâr olamamış) bizim gibi zavallıların din için ölmesini beklemek abesle iştigaldir. Ya peki hani şehadet derseniz, o ne olacak? O küçük cihat kardeş. Nefisle olan şavaş esas büyük cihad. Sen ondan haber ver. Yoksa şehadet bile nasiple verilir. Layık olana verilir. Hak edene verilir. Sloganik cafcaflı fiyakalı beylik laflar etmek kolaydır. Amma fıskı fücur içre Nefsine uyanlara şehadet nasip olmaz. Heves noktasında kalan bir niyet ve irade beyanı değil makbul olan, salihâne yaşanan bir hayat Onu ihlas ve samiyet haline sokan. Yoksa kişi salih ise, yatağında bile ölse şehiddir.
Dininin temeli biad ettirmektir. Biad ettirerek amacına ulaşmaktır. Birçok din yeri geldiğinde ölümü kutsamıştır. Cihat, şehitlik gibi kavramlar bu kutsamanın doğurduğu kavramlardır. Yani bir kişi ben müslümanım diyor ama dinim için ölmem diyorsa müslümanlığı anlamamıştır.
https://youtu.be/KgVkew0DBpo
Hangi din?
Din için kimse ölmez, ölmüyor da...
insan yaratan tarafından verilen nimetlere sahip olmak veya korumak için ölüyor, bir birini öldürüyor da diyebiliriz.
güncel Önemli Başlıklar