bugün

karakter yetmezliğine takıldı asıl tam metni '' ulan dinini yaymak için bu kadar çabaladın mı çok merak ediyorum.'' malum bugün ulusumuzun matem günü ve bu günde herkese taziye mesajı gönderdim toplu şekilde ve bir yazar arkadaşımız bu soruyı sordu bana.

özel mesaj yerine açık ve net buradan cevaplandırmayı uygun buldum bende. ben allah (c.c)'nin günahkar ve aciz bir kulu, peygamber efendimiz hz. muhammed (s.a.v) efendimizin ümmetinden, göktürklerden başlayarak osmanlı dahil tüm türk devletleri benim ecdadım, ulu önder mustafa kemal atatürk'ün bir evladı ve türkiye cumhuriyeti'nin sıradan bir vatandaşıyım.

ben bir müslüman olarak, ama eksik ama tam, ama doğru ama yanlış inancım doğrultusunda dinimi yaşıyorum.

ben bir türk olarak, göktürklerden, osmanlıya kadar kurulmuş ve yıkılmış olan tüm beylik, devletleri ecdadım olarak benimsemiş, gurur duymuş ve her daim allahın rahmetinle yad etmişimdir.

ben türkiye cumhuriyetinin bir vatandaşı olarak, bu toprakları düşmana peşkeş çekilmesini önlemek adına ona inanan milleti, silah arkadaşları ve bu uğurda şehit olan askerleriyle ulu önder mustafa kemal atatürk'ü seviyor, saygı duyuyor ve bizlere bıraktığı bu mirasa sahip çıkmaya çalışıyorum.

benim vazifem sadece dinimi yaymak değil, vatana sahip çıkmak, dinime sahip çıkmak, manevi değerlerime geçmişime sahip çıkmaktır. son nefesime kadar bunların hepsine sahip çıkıp gelecek nesillere bize bırakılan mirası temiz bir vicdanla teslim edeceğim.
çok uzun amk özet geç dedirten başlık...
uzun değil kısa ve öz bir tanım olmuş esasen. yazar arkadaşımı kutluyorum güzel düşüncesinden ötürü.