bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Diyelim ki yurt dışında birini seviyorsunuz ve o da sizi seviyor . birbirinizle evlenmek istiyorsunuz.işte burada malum soru devreye giriyor.
    evlenmeden önce siz ona hem müslüman hem de türkiye vatandaşı olmasını istiyorsunuz . bunları yapmadan evlenmeyecem diyorsunuz .
    sevdiğiniz şahıs da eğer beni seviyorsan sen de benim için fedakarlık yapacaksın deyip soruyu sorar;
    sen dinimi seçersen ben de türkiye vatandaşı olurum , eğer benim ülkemin vatandaşı olursan bu sefer ben de dinini seçerim der .
    seçiminiz ne olur ?

ßu da anket linki;
    http://anket.uludagsozluk.com/s/12534/
    -1 ... qurmanji
  2. 2.
    sevdiğimden vazgeçerim.

demesi kolay demeyin kulaklarından tutar siker atarım.
    1 -2 ... esaret kabul edilemez
  3. 3.
    "Bütün dünyanın saltanatını verseler dinimden dönmem."
    Cem Sultan
    2 ... saippuakivikauppias
  4. 4.
    sevdiğim adamdan vazgeçerim.

hayatım boyunca beni tercih yapmak zorunda bırakan herkesten vazgeçtiğim gibi.
    6 ... ay perisi
  5. 5.
    dininden vazgeçen insan her şeyden vazeçer vesselâm . Allahı dünyalığa tercih mi ediyorsunuz ? vatanımı belki de burdaki bazı insanlardan çok daha seviyorum ama dinim benim kimliğim . vatandaşlığım değil .
    3 -1 ... mcz12
  6. 6.
    Sonuç olarak vatandaşlık değişince türk olmanı değiştirmiyorsun yine türk oluyorsun. ama ben yine de tercih yapmazdım seninle mi uğraşıcam hadi bi ikile bakayım diyip o kişiyle evlenmezdim.
    1 ... bayananonim
  7. 7.
    bir zamanlar dine bağlı biri olarak açtığım başlığı tekrar göz önünde bulundurunca hiç zor olmayacak bir seçim .
    şu an seküler bir yaşantım var ve az da olsa kafam rahat bu konuda .
    -2 ... qurmanji
  8. 8.
    sevdamdan.
    ... papa jupiter
  9. 9.
    islam’ı terk ettim. ikinci vatandaşlık başvuruma onay geldiği anda bu davarland’dan basıp gideceğim.

Yeterli mi?
    5 -4 ... mitolojide kokorec tanrisi
  10. 10.
    ikiside önemli değil ,

hayatta önemli olan iyi insanlar.
    2 -3 ... the unlucky irish clover
kapat