bugün

sahih kaynaklarda geçen hadistir. Murtedler yani dininden dönenler öldürülmelidir. Ehli sünnet bu görüştedir.

Caner taslaman demin inkar etti bu hadisleri.
saçmalıktır, başka hiç bir şey değil.
irdidad ın yani dinden dönmenin cezası çoğu kişiye göre ölümdür.

Kişinin mürted sayılması için aranacak koşullar konusunda görüş ayrılığı vardır. Çocuklar ve aklı yerinde olmayanlar için irtidad söz konusu edilemez; genellikle sarhoşlar için de irtidad cezası öngörülmez. Zor ya da tehdit durumunda da irtidad geçerli sayılmaz.

Ceza konusunda farklı görüşler vardır ancak hepsinin birleştiği nokta; irtidad cezasının ölüm olduğudur.[1]Bu konudaki hadis şöyledir: "Kim dinini değiştirirse onu öldürün" [2] Ancak bazı müçtehitler ceza öncesi mürtede tövbe için süre verilmesini, eğer kararından dönmüyorsa cezanın uygulanması gerektiğini savunur.[3]

Kadınlar için de ölüm cezasının geçerliliği tartışmalıdır; örneğin Ebu Hanife'ye göre kadınlar öldürülemez. Öte yandan mezheplerin çoğuna göre eşlerden birinin irtidad etmesi evlilik birliğine son verir. Mürtedin tanıklığı geçerli değildir. Mürted mirasçı olamaz; ölümünden sonra malların nasıl paylaşılacağı konusunda ise değişik görüşler vardır.

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0rtidad
karanlık işler çeviren mafyadan ayrılırsan kafana sıkarlar, karanlık işler dönen dinden ayrılırsan kafanı keserler.

gayet doğaldır. paniğe gerek yok.
Yanlıştır, allah'ın işine karışmaktır. Allah'ın böyle bir emir verdiği iddia edilemez çünkü her kula her zaman tevbe kapısı açıktır.
tamam...eger oyle bir kural varsa... zaman dine girenleride oldurmeli..tam esitlik olsun....(sakadir bu)

saka bir yana, cok korkutucu bir durum..orta cagi animsatiyor...

herkez birbirinin inaninisa saygi duysunki, kardes kardes yasiyalim...
kuran ı kerim in hiç bir yerinde geçmez.

üstelik: (Bakara, 2/256)."Dinde zorlama yoktur. Artık hak batıldan seçilip belli olmuştur. Kim tağutu inkâr edip Allah'a iman ederse, şüphesiz ki o, kopmayan sağlam bir kulpa sarılmıştır Allah her şeyi işiten ve her şeyi bilendir"

(Yûnus, 10/99) "Rabbin dileseydi yeryüzündekilerin hepsi mutlaka inanırdı, o halde sen mi insanları inanmaları için zorlayacaksın?"

Gasiye-21 – işte böyle Sen insanları irşada devam et. Zaten senin görevin sadece irşad edip düşündürmektir.22 – Yoksa sen kimseyi zorlayacak değilsin.
"Sizin dininiz size, benim dinim bana."
(bkz: kafirun)
dönerse dinsizdir, dönmezse zaten dinsiz olmamıştır.
Buhari hadisidir. Bizim inancimizda böyle bir şey yok, olamaz da...

(bkz: lekum dinikum veliyedin)
eşcinseller ve dinden dönenler zina edenelr öldürülür yalandan kıvırtmaya gerek yoktur.

türkiye' de neden olmuyor diyen süper zekalı bazı arkadaşlar çıkabilir çünkü türkiye laik bir ülke o yüzden olmuyor.

islamı yönetim biçim olarak benimsemiş yerlerde bu üçü öldürülür ve biraz haber izlerseniz bunu görürsünüz.

ama gerçek islam bu değil onu hepimiz biliyoruz tabi.

zaten bu yazı islama inanmayıp hümanist ayağına yatanlara seni benim öldürmem gerektiği gibi bir yasayla dolaşsam ve adına din desem bana karşı ne kadar sevgi besleyebilirsin?

işte durum da budur, islam düşmanı olmamak için fazla polayannacı olmak lazım hatta onlar ölecek ki bu gruplar yaşasın gibi bir durum da var.