bugün

Türkiyede türkçe kuran okuma oranı %7, ve bu oranı hiç şüphesiz ateist deist agnostikler oluşturuyor,

Hiç kuran okumayıp dine tabii olanlar,
neye karşı çıktığımızı anlayamaz,

hakkında bilgi sahibi olmadığı dine inanıp, dinin istediği olan "inanmayan insanları öldürün" arzusunu mantıklı karşılayanlar mı bilgi sahibi oldu.
"çoğu bilim insanı ateist diyen insan müsfettesidir."

Çoğu bilim insanı ateist olsa da bilimi bugün ileriye taşıyan fizik dönemlerine adını veren fizikçiler inanç sahibi insanlardır. Bu insanların talebesi olan tiplerse deney yaparak bilim insanı derler kendilerine. Evet bilim insanlarıdır ama bu insanlar Newtonla, Albert Einsteinla boy ölçüşemez.
cevabı olmayan soru diyerek kendi ile çelişen zavallı bir müslümanın başlığıdır.

cevabı olmayan soru demek, allaha inanmak gönül işidir bilim ile olmaz bu işler demek kadar saçmadır ki. onu da diyorsunuz.

(bkz: sığırlara selam olsun)
"yarım hoca dinden, yarım doktor candan" eder lafı ile tamamlanır.

bu arada dinde cevabı olmayan soru yoktur.

her sorunun mantıklı cevapları vardır.
dini tam bildiğini zanneden çomarların zoruna gider ateisttir. *
sorulan soruyu paradoks ilan edip sözde bütün ipleri elinde tutan allahın, sabilerin tecavüz edilmesine engel olamayacağını söyleyen embesil bir yazarın başlığı.

(bkz: aşırı salaksın böyle devam)
3 yıl suudi arabistan da yaşadım, sizin dininizi, sizin kitabınızı sizden daha iyi biliyorum.

Buyurun konuşalım.
yarası olan gonucur deyip geçilecek bir durumken ısrarla entry giren ateistlerin zavallı durumudur. Paradoks olduğunu anlamanın bir usulü vardır. Kafanı çalıştır biraz ateist efendi. Madem bildiğin doğru ne diye hakarete başvuruyorsun? Korkuyorsun korkuyor.
(bkz: korkunun ecele faydası yok)
dinini bilmeyen cahiller kadar değillerdir.
ateist'ler 'dinleri' iyi bilirler'ki dinsizliği seçmişlerdir
(borumu? adam cehennemde yanmayı göze alıyor)
yalınayak 'ateist'gördünüzmü? yada ekonomik sorunu olan
ateist gördünüzmü? çevrenize iyi bakın.
ateist'ler inançsızlıkları ile öğünmezler.ama dinciler; ne kadar dindar olduklarını göstermek için her yolu denerler dini maddiyata çevirmenin her şeklini bulurlar.
velhasıl dini 'yarım' değil tam olarak bilirler.
--spoiler--
karşındakini ateist yapmaya çalışma. herkesin aklı var doğruyu muhakkak bulur...
--spoiler--
ateistler karşısındakini dinsizleştirmeye çalışmaz
zira din satıcılığı gibi,para etmiyor.
Her şeyi bildiğini zannedip boş konuşmaktan başka bi bok yapamayan müslümanla ölümüne kapışır, ikisi de yanlıştır. Eğer savunduğun bir şey varsa, karşı tarafın da neye inandığını bilip ne düşündüğünü iyi analiz etmen lazım. Ancak canım ülkemde aklı olmayanların daha çok fikri var.
Yobazların din bilgisi değerlendirmesi :
islam iyi diyorsan, muhammedin her yaptığını, kuranı destekliyorsan, din konusuna çok hakimsin, iyi biliyorsun.
islamdaki, muhmmeddeki yanlışlardan bahsedip bunu açık açık dile getiriyorsan, ateistsin, hemde hiçbir bok bilmeden ahkam kesen gerzek ateistsin.
..
Kör cahil, aptal olmak ne güzel şey.... Kendi doğru bildiğinin doğruluğundan emin olup başkalarının düşüncelerini dinleme zahmetine bile katlanmadan güzel güzel yaşıyorsun.
Türkiye gibi ateizmim toplumda yeni yeni yükseldiği yerlerde Ateist olmak icin dini yarim değil tam òğrenmek gerekir. Hani eston olursun dededen ateistsindir hiristiyanliga kafa yormaz eski yahudi masallari der gecersin inancli bir hiristiyan karsisinda ise din konusunda bilgisiz kalsan da siklemezsin cunku dini hayati bir kavram olarak gormezsin.

Ama turkiye'de oyle degildir bu isler. Bi kere din cok baskin ve dayatmaci. Her alanda. Haliyle boyle baskin bir seyi reddetmek namumkundur. Her sey ögretilen seyleri biraz sorgulamayla baslar.Ben lise donemine kadar her yaz kuran kursuna gittim. Kuran Okumayi da bilirim vaktiyle iyi de okurdum hatta tecvitli. Bilenler bilir bu marifettir. O günkü cocuk aklimla bana en cok leheb/tebbet suresi garip gelirdi. Her seyi yaratan allahin bir kuluna beddua etmesi dahasi lakabi ile seslenmesi. Cok enteresan, isimlerimizin, lakaplarimizin allah nezdinde ne önemi olabilir ki? iste bu birinci adimdir. Atmak icin cesaret gerekir atinca da devami gelir.

Hristiyanlik ve islam arasinda kabaca 500 yil var. 18. Yuzyilin ikinci yarisindan itibaren din hristiyan toplumlarinda sorgulanmaya basladi. 19 yy. Ise ciddi sekilde zayifladi. Modern toplumlarda oldukca zayifladi. Bu surec islam toplumlarina ne zaman gelecek?
dini yarım öğrenip sözlükte artistlik yapan dinciden hallicedir.
bende bir ateistim ve dini yarım yamalak öğrenmedim. kuranı okudum, incili okudum ve ateist olmakta karar kıldım. kimse kusura bakmasın ben aziz türkiye cumhuriyeti'nin bir vatandaşıyım. var olup olmadığı kesin olmayan yaratıcılara kulluk edecek biri değil.
Burada bugün baya bi fikir bombardımanı yaşanmış, yaşanan tartışmalardan anlaşılan o. Artistik yapmak insan doğasına has bir eylem. Kendini sevmek beğenmek ve özgüvenin ötesinde olaraktan ego fazlası ve böbürlenme diye tabir edilebilecek bir durumdur bu. Pek çok kişiye itici gelir ve özellikle de cenabı hakkın hoşuna gitmez. Ayeti kerimede der ki mevla; "Ve insanlardan (kibirlenerek) yüz çevirme ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme. Muhakkak ki Allah, çalımla yürüyenlerin ve çok övünenlerin hiçbirini sevmez./lokman-18" bu nedenle üstün gelme gayretiyle muhatabını safdışı bırakmaya çalışan yani nefsini ön plana çıkartan, benlik iddiasında bulunan (davası ister hak olsun ister batıl olsun) kim olursa olsun hak ve halk nazarında itibar görmeyecektir.

Kim nasıl istiyorsa öyle inansın kardeş bize ne? Sana ne? Bana ne? Ona ne? Kime ne? Allah serbest bırakmış yahu. isterse hiç inanmasın yani dert bu değil ki. Karışmak bizim ne haddimize. Allah herkesin yolunu açık etsin. inanıyorsam hangi çılgın yolumu kesebilir ki? Kim buna engel olabilir ki? Evvel allah hiç kimse.
https://galeri.uludagsozl...erdi%C4%9Fi-ayar-1670012/