bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  din konusunda saatlerce süren tartışmaların sonucuna baktığımız zaman, tarafların karşılıklı olarak pozisyonlarını teyit etmekten öteye gidemedikleri için geçerli olan bir önermedir.
  özellikle üniversite yıllarında bu durumu fark ettikten sonra dini tartışmalara girmekten kaçınmaya başladım. bir çok kişi de bu gerçeği fark ederse eminim ki gereksiz bir çok din tartışması daha başlamadan bitecektir. taraflar pozisyonlarını baştan açık açık teyit etsinler ve gereksiz zaman ve düşün gücü kayıpları ortadan kalksın.
  2 ... alfa romeo
 2. .
  (bkz: dostum tartışma demişsin ama bu bildiğin it dalaşı)
  ... yagmurbesleyen
 3. .
  ilahi inançlar genellikle inanılıp ve kapatılan meselelerdir, kişilerin bu konularda bir yere kadar karşılıklı görüş alış verişinde bulunması olağandır ama bir yerden sonra şayet karşınızdaki insan sırf ideolojisi için islam'ı ve islam'a inananları kullanmaya çalışıyorsa zaten sonucun teyidin ötesine geçmesi mümkün olamaz. burada temel sorun önyargıdır, önyargılı bir insana zorlama ile bilgi iteleyemezsiniz. almak isterse alır. ideolojisine itaat edip geriye kalanları boşvermesine saygı duyulur ama islam'a müdahaleye saygı olmaz.
  ... remember