1. 1.
  Herkesin inancı kendine anlayışı.
  1 ... aydinoglu ventage
 2. 2.
  Asla tek taraflı olabilecek bir şey değildir. O kadar çamur atmaya çalışılan bir osmanlı bunu en iyi Başaran imparatorluk olmuştur geçmişten günümüze. Fatih'in istanbul'u aldıktan sonra eski roma mimarisinin,vitraylarin, rolyeflerin kılına bile dokunmamıstir.sonrasinda uyduruk devlet adamları bu hassasiyeti gösterememislerdir.dini inanca saygı aynı zamanda o milletin kültürüne saygıyı getirir.hosgoru toplumu değilseniz birarada yaşamayı basaramazsiniz
  4 ... irradiance
 3. 3.
  Duyulması gerekir.

  illa dini bi inanç olmasına gerek yok. Olmayan inançlara da saygı şarttır.
  ... yahigewrovski
 4. 4.
  her dini inanca olmayandır.

  adam kalkıp mürted öldürülür, kadın recmedilir diye dolanan mezhepçi ibnenin tekiyse başkasının yaşam hakkına saygı duymayan bu ite saygı duyulmaz. dinini düzelt öyle gel denir.
  1 -6 ... system error
 5. 5.
  evet saygı duyun. misal benim tanrım donald trump.

  ve ona laf söyleyen dinime hakaret etmiş sayılır.

  (bkz: donald trump inancı)
  2 -3 ... uzay muhtari
 6. 6.
  Saygısı olana saygım var. Benim dini inancima saygısı olmayan insana ise ebedi düşmanım. Ayrıca o kadar aptalca düşünceler ile insanları ve dünyayı saçma bir düzene çekmeye çalışan insanlara da saygı duyacak değiliz. Gereksiz saygı sizi kullanmalarına yol açar. Aptal olmaya gerek yok.
  2 -1 ... dupeduzadam
 7. 7.
  Bir zamanlar hristiyan olmuş bir Türk'le ahbap olduk,hristiyan kitapevinde çalışıyordu.gelzaman git zaman dini konulara girdik.o anlattı ben anlattım,o inanmış ben inanmış.küfürleşmedik hakaret etmedik bilgileri konuşturduk.o isevi ben mümin olarak ayrıldık. Durum budur.
  6 -1 ... kalahari 1
 8. 8.
  bu konuda imparatorlukların avantajlı olabileceğini düşünüyorum. farklı milletten-inançtan-coğrafyadan insanları barındırdığı için yönetim de herkesi kucaklayan daha iddalı bir kapsayıcılığa bürünebilir.
  1 -1 ... iste geldim burdayim
 9. 9.
  Inanca sahip olmasina saygi duyuyorum. Inanclarin icerigine ve uygulanisina saygi duymak zorunda degilim.Oruc tutup tutmamasi beni ilgilendirmez, istedigi zaman oruc tutabilir ve ben bu konuda ahkam kesemem.
  Ama ben oruc tutarken yanimda yemek yemeyin diye zirlamaya basladigi anda, inanclarinin icerigine de saygi duymami dayatmaya baslar, o zaman saygi bitiyor malesef. Ben diyet yaparken kimseye gidip de "kebap yemeyin" demiyorum. Sen de oruc tutarken bana su icme diyemezsin.

  Basarilar diliyorum inananlara.
  1 ... 81tw15e
 10. 10.
  "Sizin dininiz size, benim dinim de banadır." (Kafirun Suresi-6.Ayet)
  3 -1 ... haminin sag ayagi