bugün

sebebinin gün gibi ortada olduğu paradoks. sebebi belli fakat amacı belirsizdir. zira bu psikoloji insanı atatürk düşmanlığına sevk edebilir. ediyor da.
tc'yi islami zihniyet kurmadigi icin, tc'nin islam'i savunmak diye bir isi olmamasindan kaynaklaniyor olabilir.

ayrica bin defa soylendi; bu memleket "kemal'in yeri"'dir. buna ragmen ben bu memlekette hic bir ataturk elestirisinin yasak oldugunu gormedim. bak al sana yapayim biraz, icin rahat etsin:

"ataturk tekke ve zaviyeleri kapatirken camileri acik unuttugu icin yanlis is yapmistir, hatta "cok yanlis" bir is yapmistir. kendisini acikca elestiriyorum." buyrun.

ancak dine getirilen her elestiriyi de "bize kufur ettiler, bize hakaret ettiler" diye algilarsan ben sana yardimci olamam, kimse sana yardimci olamaz. bir zahmet sen kendine yardimci ol, her elestiriyi kufur diye algilama.
allaha inanmayanlar nasıl ateist oluyor,islamı,islamın kurucusunu,onu yaratanı terk ediyorsa,Atatürk'e inanmayanlar,onu kendisine yakın bulmayanlar da,kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti'ni terk etmekte serbesttirler.
kafayı mı yediniz?
dine küfretmek serbest mi?
hani nerde lan dine küfreden?
Tamamı ile CHP vari bir yaklaşım şeklidir.Hatırlarsanız malum partideki bir milletvekili Atatürk gibi bir lider varken neden Muhammedi (peygamber efendimiz s.a.v) arıyolar,şeklinde açıklama yapmıştı.Milletin inanç yapısının kişi veya kişilerden üstün oldugu unutulmamasi gereken bir gerçektir.En başta etnik kimliklerimizi gereksiz gördüler şimdide inançlarımızın aleyhine yaptırımlar uygulayarak,bizi istedikleri kalıba sokmaya çalışmaktadırlar.
din ile atatürk'ü aynı kulvara koyan zihniyetin saçma çıkarımı.
aklın, mantığın yanından geçemez çıkarımsı. iki dakika banyoya gittim, geldim yine her şeyi saptırmışsınız.
kim dine küfretmiş ki, ne alaka din na alaka mustafa kemal? neyle neyi ne sebeple karşılaştırıyorsun ki;
dinime küfretti diye de birine dava açabilirsin, aç istersen. bu ülke her dini korur. ama mantık yanlış, mustafa kemal'i rahat bırak mesela bak yere tükürmenin cezası var, kapalı yerlerde sigara içemezsin bak bunlar kesinken senin dinine küfretmek serbest, yani sana göre neyse mantaliteni değiştir ve rahatla.
dini saygı duyulası bir kavram olarak görmeyip değerleri yok eden insanlara göz yummak, atatürk ü ise ilah haline dönüştürmektir...

(bkz: bir insanı ilah yapmak)
hangi dine ve kişiye küfredersen et bu yasaktır.
(bkz: türkün amentüsü)
--spoiler--

hz. muhammed gibi kutsal kabul edilen sahislara edilen hakaretlerin tck'daki "toplum barisini bozmaya elverislilik" kriteriyle suc olarak kabul edildigini ve bu konuda mahkemelik olup ceza almaniz icin kendisinin ya da bir varisinin dava acma gerekliligi olmadigini,

ataturk'un ise bonus olarak onu koruyan kendine ait yasasi oldugunu, kendisinden "bu adam" diye bahsetmenin hakkinda dahi verilmis ceza karari oldugunu,

o yuzden bu kategorilere giren hakaretlerin basinizi kolaylikla belaya sokabilecegini

biliyor muydunuz?

--eksi sozluk genel kultur bakanligi, "turkiye gercekleri" serisi cilt 1

(ssg, 15.09.2008 20:21 ~ 16.09.2008 00:20)

--spoiler--
ne atatürk'ün ne de islamın korunmaya ihtiyacı vardır,

ikisinin de doğru bir şekilde anlaşılmaya ihtiyacı vardır.

artık böyle konuları manipule etme boşluğunun geçmesi gerekmektedir.
her iki önerme de yanlıştır. dine küfretmek yasak, atatürk'ü eleştirmek serbesttir.
doğru önerme şu şekilde olmalıdır : dini eleştirmek serbest, atatürk'e hakaret etmek yasak.
(bkz: dinime küfreden müslüman olsa).
SAÇMA BiR BAŞLIK OLDUĞUNA iNANDIĞIM KONUDUR ZiRA TÜRKiYEDE DiNE KÜFREDiLDiĞiNi DUYMADIM AMA ADAM EViNDE, TUVALETTE SIÇARKEN KENDi KENDiNE KÜFREDERSE TABi ONU BiLEMEYiZ AMA EZiCi BiR ÇOĞUNLUKLA MÜSLÜMAN OLAN YURDUMDA BU YAPILMAZ ZATEN VE iLLAKi HER ŞEYE OLDUĞU GiBi BU BAŞLIĞADA iKi TATLI KAŞIĞI ATATÜRK KARIŞTIRILMIŞ HERHALDE TATLI EKŞi BiR TAT VERMEK iÇiNMiDiR BiLEMEM.
ufak detaylar dışında katıldığım tesbittir. fark şuradan kaynaklanmaktadır ki; allah insana kendisini inkar edebilecek ve kendisine küfredebilecek iradeyi (seçme hakkını) bahşetmiştir, mustafa kemal ve onun kurduğu sistem ise, kendisini eleştirecek dahi bir iradeyi insanlara (vatandaşlarına) çok görmüştür.
yerine göre değişir.fetonun yurtlarında atatürk'ü eleştirmek serbest ama dine tek bir kötü laf bile edemezsiniz.aynı şekilde sözlüklerde dine küfreder bir şekilde entry girmek serbest ama atatürk'e karşı entry girmek yasak demicem ama çok fazla tepki alırsınız.
sözlüğün son durumudur.
düşünmeden lafı çarpıtan yazar söylemidir. atatürk'e bok atmaya çalışmayı atatürk'ü eleştirmek olarak görür. attığı boklar da zaten tutarsız ve saçma sapandır.
dine küfür edemez zaten büyük ihtimalle çarpılır ancak zaten dine küfür etmek ülkede yaşayanların tümüne saygısızlıktır.ayrıca yine atatürk ve dinin bulunduğu bir başlık sizde bıkmadınız mı?
halbuki sözlükte tam tersinin görüldüğü yasaktır.
tam tersi geçerli bu sözlükte.
Allah' ın eleştirilip -daha doğrusu küfür edilip-, ALlah'ın yarattığı kulunun eleştirilememesine kadar varan eylemlerin bir kısmıdır.