1. 1.
    Ahiretten çok dünya hayatına önem veren insandır. Böylelerinin ahirette nasibi ateştir. Allah ceza vermekte acele etmez.

Allah, böylelerinin cezasını gözlerin korkudan dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.
    6 -12 ... aydinoglu ventage
  2. 2.
    çok da fifi.
    3 -3 ... hastavilla
  3. 3.
    Başlık sahibi dişi görünce gözünü yere sabitleyen, kadınların arasından geçerken eli değmesin diye panik yapan tiplerden olduğu kesin.
    3 ... french prens
  4. 4.
    Kendi bilir.
    2 ... sivaslichivas
  5. 5.
    Dünyada başına kötü şey gelmez.
    ... tenete
  6. 6.
    Maalesef boşluktadır. Koca gün deli gibi eğlense bile sonunda hep bir boşlukta bulur kendini. Çünkü yaşadığı hayatı anlamlandıracak bir neden bulamaz.şahsen ben ne zaman dinden uzaklassam böyle oluyor. Subjektif entry.
    2 -1 ... keyfinizinkahyasi
  7. 7.
    Benim için dini bütün gibi görünüp yemediği nane kalmayan insandır.

Namaz kılar tesbih çeker oruç tutar elin karısına kızına iç geçirirsen,

Başını örtüp kıçına tayt geçirip düğüne gider gibi makyaj yapar küfürlü konuşur zina yaparsan

Benim için dine önem vermiyorsun demektir.

inandığına saygı ve önem gösteren insan inandığını kötü gösterecek ve inandığını söylediğinin tersine davranış sergilemez.

Fakat gelin görün ki ortada her şey.

Din deyip müslümanlığı örnekledim tek dinmiş gibi ama %99’u müslüman(!) olan bir ülkede yaşıyoruz. Başka neyi örnekleyebilirdim?
    6 -1 ... hamile taklidi yapan panda
  8. 8.
    (bkz: karl marx) din bir afyondur
    1 ... suphiran
  9. 9.
    benim o. din yerine etik davranışlara bağlıyım. herkese öneririm en azından etik davranış uğruna insan katletmiyorum.
    1 ... imlucifer
  10. 10.
    inanmak için çok çok çok uğraşıyorum. ideal tanrının var olması beni çok mutlu eder. bazen korkuyorum cidden şu yakma şeyleri falan gerçekse diye.

ama olmuyor, hangi kitaba yönelsem biraz tesellinin ardından bi ton ...
    3 -1 ... ilaydathemagnificent