1. 1.
  Sorgulamak sorgulamayı sorgulama noktasına geldiğinde siz kaostan kaçarken sığındığınız kavramlardan uzaklaşırsınız. Bunun içinde toplum da vardır din de vardır bilim de vardır. Bu uzaklaşmanın nedeni nedene sığınmamaktır. Nedene sığınmak kaostan kaçıştır. Ama uzaklaşmayı başarabilen insan için bunun nedeni yoktur. Çünkü artık neden gibi zaman içeren kavramlardan uzaktır o insan. Bu da bütünün kaosundan kaçarak varolabilen hakikati bilmeyen parçacıklar için varoluşlarıyla bir arada olabilecek bir şey değildir. Yani bu teker teker kaybedişler sizin bu evrendeki yaşama tutunamamanıza neden olur ve sizi koparır. ekşi sözlükte aynı adda bir başlık açılmış. Ben de kaostan kaçarak yaşayamayanlardanım. Kendini kandıramayanlardanım.

  https://eksisozluk.com/di...betmek--5831101?a=popular
  2 -2 ... prensest
 2. 2.
  artık hiçbir şey umrunda olmamaktır. işte bu.
  ... hastavilla
 3. 3.
  ateist bir insan sorgulamaya önem vermiştir haliyle önüne gelen her bilgiye bu doğrudur diye atlamayacaktır. daha çok merak eden bir yapısı varsa zamanla düşünceleri, hayata bakış okuyarak , araştırarak bir şeyleri görerek, deneyimleyerek doğal olarak değişecektir.

  mesela vatan millet sevgisi derken hangi milletten bahsediliyor günümüzde? siz hiç kentlerden üniversitenizden çıkıp köylerde yaşadınız mı? köy yaşamı veya köy insanı anlatıldığı gibi pürüpak değildir . biraz ipucu için müge anlı'yı veya sabah programlarını izleyin köy hakkında gerçek fikriniz oluşur yada vatan sevgisi derken iki yüzlü , adam kayıran, yolsuzluk yapan siyasetçilerin yönettiği ülkeyi mi sayıyoruz. düşünülmesi gereken şeyler var.
  ... sundog
 4. 4.
  Vatanı oluşturan bireylere olan sevgiyi ve saygıyı kaybetmek.
  Bu durumda vatanımı sevdiğim söylenemez.
  Sabahtan akşama kadar nefret içindeyim.
  -2 ... gedikpasa
 5. 5.
  işine geldiği için sevmek zaten sevmekten çok menfaat ilişkisidir. Sonrasında Öküz ölür ortaklık bozulur.
  ... tea man