1. 1.
  yanlış bilinen bir ifadenin doğrusu. allah kitabında insanlara istediği dinin mensubu olmayı, istediği dine yönelmeyi serbest kılmıştır, kimseyi bu nedenle dünyada zorlamaya tabi tutmak hak değildir.

  ikinci boyutu ise dinde zorlama yoktur kavramı kulliyen yanlıştır. müslüman adı altındaki insan iyisiyle kötüsüyle islamın adını taşımasında ötürü şeri hukuk uygulanır kendisine. şöyle ki, bir müslüman içki içtiği takdirde cezası varken gayrimüslim için ayni ceza söz konusu değildir. veyahut da bir müslümanın allahın hükümlerine aksi davranışı diğer müslümanlarda elle, dille, gözle uyarma/düzeltme tasarrufu oluşturur.

  sonuç olarak, müslüman adı altında yaptıklarından sorumlusundur, ancak müslüman olup olmamak da opsiyoneldir. ılımlı islam makul bir anlayış elbet, ama her şeyi içine alacak bir düşünce de olmamalı.
  6 ... raduyev
 2. 2.
  bim'de zorlama vardır bim'e zorlama yoktur.

  yanlış bilinen bir ifadenin doğrusu. allah kitabında insanlara istediği marketten alış veriş yapmayı, istediği markete yönelmeyi serbest kılmıştır, kimseyi bu nedenle dünyada zorlamaya tabi tutmak hak değildir.

  ikinci boyutu ise bim'de zorlama yoktur kavramı külliyen yanlıştır. müşteri adı altındaki insan iyisiyle kötüsüyle marketten alış-veriş yapar ve tüketici hakları kanunu uygulanır. kendisine. şöyle ki, bir müşteri hırsızlık yaptığı takdirde cezası varken müşteri olmayan için ayni ceza söz konusu değildir. veyahut da bir müşterinin marketin kurallarına aksi davranışı diğer müşterilere de elle, dille, gözle uyarma/düzeltme tasarrufu oluşturur.

  sonuç olarak, müşteri adı altında yaptıklarından sorumlusundur, ancak müşteri olup olmamak da opsiyoneldir. ılımlı alış-veriş makul bir anlayış elbet, ama her şeyi içine alacak bir düşünce de olmamalı.

  kıssadan hisse : para ve imanın kimde olduğu belli olmaz!
  -1 ... abuk subuk mantalite
 3. 3.
  Bilinen yanlışın doğrusu.
  ... tifobakteri