1. 1.
  cogu insanin ifade etigi birseydir. yapilan bir ibadet yada olay da ^hocam bunun sebebi nedir? ^ niye sorudugunuzda ne merak ediyorsun sebebini gibisinden bir cevap alinir. o zaman anlariz ki yapilan ibadet buyuk ihtimale sadece cennete gitmek icin yapiliyordur.
  1 -4 ... what is your problem 2
 2. 2.
  karıştırılan bir kavramdır. dinde mantık aranmalıdır. yani din bir bütün olarak tutarlılık içermelidir. mantık dediğin nesnel gerçekliğin kendisiyse, bu hem senin kavram kargaşası yaşadığını, hem de aradığını bulamayacağını gösterir.
  örneğin; cennet sonsuzmuş ne kadar mantıksız diyemezsin. allah a inandığında cennetin sonsuza kadar var olabileceğini kabul etmişsin demektir.
  ama mesela bir din hem insanların doğumlarıyla birlikte günahkar olduklarını, hem de tanrı nın sonsuz merhamet sahibi olduğunu söylüyorsa burada bir mantıksızlık * vardır.
  3 ... serbest radikal
 3. 3.
  Gözüm, aklım, fikrim var deme hepsini öldür!
  Sana çöl gibi gelen, O göl diyorsa göldür!
  3 -2 ... xsentos
 4. 4.
  dini mantıkla yorumlayan tarikatlar da olduğundan yanlış önerme
  1 -1 ... venividivici
 5. 5.
  mesela zekatin nedenini sorunca guzelce ifade eden . orucun nedenini sorunca guzelce ifade eden ama turbanin nedeni sorunca sinirlenip sadece oyle de ondan diyen insanlar icin dogru olan onermedir.
  2 -2 ... what is your problem 2
 6. 6.
  din insanların üzerinde uçan bir kavram değildir.önce insanlar dinleri sonra dinler insanları yönetir olmuştur.eğer insan denen varlık kendini mantıklı hissediyorsa o zaman din de mantıklıdır.insan mantığına uymayan hakikaten mantıksız olan dinler değil, cemaatlerdir.sorunda oradadır zaten.
  1 -1 ... il010471
 7. 7.
  dinlerde onemli olan seyin cennete gitmek ve sonsuz yasam olmasindan oturu diger seylerin gormemizlikten gelinmesi olayidir.
  1 -2 ... what is your problem 2
 8. 8.
  türbanın aslında çok anlamlı ahlaka bağdaşalşan *dayanan bir mantığı vardır ama görene körene.
  Yani dinde her zaman mantık vardır ve aramak gerekir
  ... klasnick
 9. 9.
  allah akıl vermiş, fikir vermiş, özgür irade vermiş.. insan ister mantık arar, ister aramaz.
  ... zaknafien
 10. 10.
  dine inanan cogu kisinin yaptigi sey.
  2 -2 ... scurtel