1. 1.
  islam dininde aslında kapanma diye bi emrin olmamasıdır. her güya alim kafasına göre kelam ettiğinden mütevellit böyle gelmiştir ve böyle bilinir. keza doğru şekli şudur: "ey kulum, namahrem yerini ört". ama nedense insanoğlu bunu "ey kulum, hele de kadın kulum, tırnagına kadar türbana gir, vucudun güneş görmesin, güneş işlemesin vücuduna ve hasta ol". hayır neden kadın kapanıyor, kadında organ var da erkek de yok mu? erkeğin kadını isteme nefsi var da kadının erkeği isteme nefsi yok mu? kadında kıl tüy var da erkek de yok mu? erkek ne matah bi şeydir de her daim ezilen, kapanan, yok sayılan, hor görülen kadın oluyor. imamlar erkek, müezzinler erkek,dayak atan erkek, kuma getiren erkek.. e kadın ölsün gebersin de erkek erkeğe takılın artık. valla sıktınız yobaz kafalar.
  6 -7 ... oo may gat
 2. 2.
  (bkz: kurandan yazardım ama abdestim yok)*
  bu yardımcı olabilir: bkz. http://www.main-board.eu/...ili-ayet-ve-hadisler.html
  -2 ... deli osman pasa
 3. 3.
  kapanma futbolda da olmaz şeklinde destekleyeceğimiz düşüncedir. kapanırsan mutlaka gol yersin. en güzel savunma hücumdur felsefesi başarının sırrıdır. saldırın hacı.
  1 -1 ... asitbazdengesi
 4. 4.
  bazı din konusunda cahil olan insanların uydurmasıdır. kur'anda yazmıyor lafına ayrıca ayar oluyorum, ulan sabah namazının 4 rekat olduğu da kuranda yazmıyor, kuranda her şey yazsa peygambere ne gerek vardı, hz peygamber ve dört halife devrine bi bak bakalım açık saçık kadınlara izin verilmiş mi, asırlarca alimler sayısız konuyu tartışmışlar fakat başörtüsü konusu tartışma konusu bile olmamış.
  -1 ... lehtar
 5. 5.
  bazı din konusunda cahil olan insanların uydurmasıdır. kur'anda yazmıyor lafına ayrıca ayar oluyorum, ulan sabah namazının 4 rekat olduğu da kuranda yazmıyor, kuranda her şey yazsa peygambere ne gerek vardı, hz peygamber ve dört halife devrine bi bak bakalım açık saçık kadınlara izin verilmiş mi, asırlarca alimler sayısız konuyu tartışmışlar fakat başörtüsü konusu tartışma konusu bile olmamış.
  ... lehtar
 6. 6.
  --spoiler--
  mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut kocalarının babalarından, yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. ey mü’minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz! (nur suresi 31. ayet)
  --spoiler--
  ... ileri goruslu miyop
 7. 7.
  bilgi sahibi olmadan bir yorum daha, sen ilk önce mahrem nedir, namahrem nedir onu öğren. böyle aleni olarak rencide etmek tarzım değil, ama hak ediyorsunuz. açın okuyun kur'an mealini, tefsirini, sonra yorum yapın.
  1 ... bilin bakalim kimim ben
 8. 8.
  ilk okunduğunda, yeni peygamber ve vahiy geldiği izlenimi bırakan bir zırvadır.
  ... sunja
 9. 9.
  dinimizde kadınların kapanmasının gereksiz olduğunu vurgulayan önermedir. doğruluğu oldukça sorgulanır durumdur. bu yorumu yapmak ancak kuran' ın tüm anlamlarını anlayabilecek kadar alim insanlara düşer.
  ... uluyor gonlumun efendisi
 10. 10.
  tesettür yani örtünme ile ilgili en önemli ayet kur’an’ın 24. sırasında yer alan nûr suresi 31. ayetidir.

  mümin kadınlara da söyle..
  bakışlarını yere indirsinler,
  süslerini/zinetlerini, görünen kısımlar müstesna açmasınlar,
  örtülerini/başörtülerini göğüs yırtmaçlarının üzerine vursunlar. ve baş örtülerini yakalarının üzerine vursunlar.

  ve örtünme konusundaki ikinci önemli ayet: kur’an’ın 33. sırasındaki ahzâb suresi 59.ayetidir.

  ey peygamber ! eşlerine, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle, dış giysilerini üzerlerine alsınlar. / cilbablarıyla ( çarşaflarıyla ) üzerlerini sıkı örtsünler.
  sokağa tenlerini göstermeyen, vücut hatlarını belli etmeyen elbiselerini giyerek çıksınlar..

  Bu kadar açık ve nettir.
  ... cokokerem