bugün

bu dindarların yobaz ve cahil olanları kesinlikle hakkını aramazlar. adamın sen evini, barkını, arabasını sil süpür kesinlikle mahkemeye de vermez avukata da gitmez. adamla bağırışır, çağırışır, dövüşür ama hakkını aramaz. o yobaz sonrasında ne der biliyor musunuz? biliyorsunuz elbette günlük hayatta yolda giderken bile her 10 dakkada duyabilirsiniz bunu: "seni/onu allah'a havale ediyorum. hesabını allah sorsun. ben cennetten sana * el sallicam sen orda yanıcaksın. sana hakkımı helal etmiyorum.". aynen budur ya başka bir şey duyamazsınız.

yobaz herif gider çöplükten ekmek toplar cennet hayaliyle yaşar, ama diğer adam sefasını sürer, üstüne bir de zevk alır böyle kerizleri yolduğu için.
bir de bunların hülefai raşidin'den ali'lerinin sözü vardır: hakkını aramayan haksızdır diye. *
dindarlar da kafa mı varda hak arasınlar? adam da zaten kafa olsa dindar olmaz. herif öte taraftaki pıtırcık memeli hurilerin, şarap akan derelerin hayaliyle bir an önce ölsem diye yaşıyor amk ne hak aramasından bahsediyorsun sen?
güncel Önemli Başlıklar