1. 1.
    Yani günümüz yaşam şeklinin kuran'da söylenenler doğrultusunda olması gerektiğini söyleyen biri ne bilse ne yaşasa boştur...
    Ortadoğu ya bakıp da dinini sorgulamak yerine çarpık dini bilgisiyle "onlar müslüman degil" demeyi tercih eden birine ne anlatabilirsin? Anadilinde kuran i okuyan arapları, bilmemekte suçlayan birine ne anlatılır ki? Kuran da yazan ayetleri bile işine gelmediğinde ikinci plana atıp "tevsir okusanıza olm" diyen birini hangi gerçek o bağnazlıktan kurtarır?
    Yani eşek de demiyorum ama bu kadar direten birine git kendine bir yular al diyebilirim en fazla..
    2 ... mutlu son masallarda olur
  2. 2.
    tüm dindarlar öğrendiğinde dindarları dinden çıkaracak neticesinden dini yok edecek bilgidir. şudur:

allah bir iddiadan ibarettir. bu iddianın doğruluğu kanıtlanmadan kabul edilir. bazı dindarların iddia edeceği gibi ateistlerin allahın yokluğunu kanıtlaması gerekmez çünkü "iddia sahibi ispat ile yükümlüdür". olağanüstü iddialar da olağan üstü ispatlar gerektirir.

diyelim ki ben spagetti canavarı`a inanıyorum. siz spagetti canavarının olmadığını nasıl ispat edebilirsiniz? edemezsiniz, imkanı yoktur. yokluk ispat edilemez.

(bkz: bende ateist olmak istiyorum nereye tapmam lazım)
    -1 ... basbakan olacak adam