1. 1.
  son yıllarda ülkenin her yerinden çoğu kuran kurslarında, yurtlarda yaşanmış çocuk istismarı haberleri geliyor. geneli sistematik şekilde işlenmiş bu haberlere dindar kitleden tek bir tepki göremiyoruz.

  alın bu sonuncusu.

  https://bagimsizweb.com/i...a-cinsel-tacizde-bulundu/

  kendine müslüman diyen kitle sokakta öpüşenlere, mini etek giyenlere, lgbt bireylere gösterdikleri tepkinin onda birini bu olaylara göstermiyor. neden bu olaylar bu kitle üzerinde bir infial yaratmıyor. neden ne devlette ne halkta bu olanların hesabını soran, karşı çıkan yok?

  yoksa dindarlar murat menteş'in bir yazısında dediği gibi fazla edepli, tümden ahlaksız mı?
  14 -7 ... nadia nadia
 2. 2.
  Çocukları yurtta diri diri yandı olmadı, tacize-tecavüze uğradı olmadı. Ne zaman ayaklanıp hesap soracaklar acaba?
  Çocuklara yazık.
  5 -3 ... zerya
 3. 3.
  şiddeti kendileri uygulayınca sorun olmuyor tabi. ateizm derneğinde bir çocuğa tecavüz etseler yakmaya giderler ama kendi kuran kurslarında çocuklara tecavüz edildiği halde hiç yıkmaya gitmiyorlar. neden? çünkü kendileri gibi onlar. allah diyor namaz kılıyorlar.
  4 -2 ... allah yok din yalan
 4. 4.
  çevrem dindar olarak nitelendirdiğiniz tiplerle dolu. ne zaman tecavüz haberi duysalar 'asacaksın bu sapıkları şerefsizleri, içerde bunun işini bitirirler zaten' muhabbetleri dönüyor. hiç herhangibir dindarla bu konuyu konuştunuz mu? konuşanız sessiz kalmadıklarını anlarsınız çünkü. idam gelsin diyen, tecavüzcüler asılsın diyenlerin çoğu dindarlar zaten. bence insanlar birilerini tecavüz yanlısı olarak niteleyip çamur atmak yerine içinde bulunduğumuz sıkıntılı şartlara adam akıllı bir çözüm önerisi sunsa bu kadar yerimizde saymayacağız.

  edit: sokaklara çıkıp bağırmak bir şeyin karşıtı olmak için gerekli bir ölçüt değil. yukarıda zikrettiğim insanlar da günlük hayatta tepkilerini belirtiyor. mitinglerde değil. yaptığınız propaganda çok çirkin. hiç bir çözüm önerisi sunmadan car car konuşarak belli bir kesimi lekelemeye çalışmak rezil bir davranış. tecavüze karşı olmak demek dinine göre yaşamaya çalışanlara bok atmak demek değil.
  9 -3 ... yazar x
 5. 5.
  O zaman da şeriat geliyor diyorsunuz aq bi karar verin.

  Hassiktir be Rıfat abi diyesim geldi.
  3 -1 ... 29th
 6. 6.
  bunları asacaksın, idam istiyoruz diyorlarmış. dindar insanlar diyerek genelleme yapmamak lazımmış. evet bunu akp mitinglerinde yapıyorlar show amaçlı. tayyip erdoğan'dan, akp'den bağımsız çıksınlar bakalım sokaklara. portakal kesip, kefen giyerken yiğit olanları meydanlarda görmek isteriz.
  6 -3 ... nadia nadia
 7. 7.
  9 yaşındaki bir bebeği kendine karı diye alan birinin peşinden gidenlerden ne bekliyorsunuz pardon ?
  4 -4 ... dinsiz kitapsiz kafir
 8. 8.
  Dinciler malumunuz zaten çıt yok fakat madem dindarlar karşı hiç olmazsa seslerini duysaydık, hesap sorabilselerdi gerekli mercilerden. Asmakla kesmekle bu rezilliğin çözülmesini beklemek ayrı bir ironi zaten.
  1 -1 ... zerya
 9. 9.
  cidden şu sözlükte yazar olmamın sebebi düşüncesiz ve genellemeyi seven yalnızca burada bilgisayar başında oturup gördüğü her habere asıp kesen ama aslında boş gezen insanlara cevap verme isteğidir.

  nasıl bilebiliyorsunuz bizim (dindar kesimin) buna karşı çıkmadığımızı veya bunun için sustuğumuzu? en anlamsız bulduğum nokta bizler bu tarz insanlar için idam isterken sol kesim insan hakları bahanesiyle idama karşı gelmekte sonuna kadar direniyor ve yine susan bizler oluyoruz gerçekten ne güzel hayat.
  ... efsaneman
 10. 10.
  Cinsel suç ve çocuk istismarı gibi suçları işleyenler " iki insan kendi iradesiyle çiftleşebilir " mantığındakiler gibi geniş değillerki. Böyle orospu çocukları ne bok olduklarını toplumdan gizlemek istiyorlar.

  iffet konusunda en duyarlı ve sağlam çevre neresi ise oraya kamufle oluyorlar.
  E bu kamufle oldukları toplumlar da genelde dindar kesimlerdir.

  Seküler düşünen bir ailenin çocuğunu her hangi bir kursa yatılı olarak verecek cesarette olduğuna inanıyor musunuz?

  Müge anlı nın çocuk istismarı konusun da Avrupa ülkelerindeki yapmış olduğu araştırmayı mutlaka izlemelisiniz.

  Müge anlı konu hakkında; Avrupa da bir parkta çocuğunuz olmadığı halde oturup çocukları izleyemezsiniz diyor.
  Sokaktan geçen bir çocuğa dokunamazsınız diyor.
  E bizde kötülük olmadığı için çocuğumuzun istismar edileceği aklımıza gelmiyor.
  Bazı istismarcı piçlerde insanların güvenini kazanmak, kamufle olmak için dindar ayağına yatıyor.

  Ama sizin derdiniz başka tabiki. Yüz kez çocuk istismarı olur, bunun çoğunu seküler kesime ait sarhoşlar, eroinciler, baliciler işler bunları hemencik geçiştirirsiniz.

  Ama dindar kesimin içine yerleşmiş bir istismarcı ya da istismarcı olduğu halde sırf ekmek parası için imam olmuş birisi böyle bir bok yediği zaman hemen kara propagandaya başlarsınız.

  Biz müslümanlar olarak istismarın ve zinanın cezasının uygulanmasından yanayız.
  5 -1 ... malazgirt40