bugün

Ateşten gömlek olabilecek kabiliyette bir evliliktir.
Bol kavgalı, bol kargaşalı...
Çilek ve havuç evliliği daha mantıklıdır zannımca...
Evlerden ırak!
Tarafların her ikisi de çok uçlarda yaşamadıkça mümkün olandır. Nitekim toplumumuzda örnekleri de çoktur.

Bir arkadaşımın dindar annesi, ateist babası vardı. Bir diğer ateist arkadaşım ise dindar bir kızla evlenmek üzere, dediğim gibi çok uçlarda yaşamadıkça, karşılıklı saygı oldukça gayet olabilen durumdur.
bir ateist olarak imkansız bir durum derim kendimce çünkü en azından ben karşı tarafla sürekli çatışma halinde olurum en azından ben öyle olurum yani.

olmaz öyle evlilik,yürümez.
dindardan kasıt islam inancına sahip birisi ise olmaz. çünkü yasaktır.

müslüman bir erkek müslüman, hristiyan veya yahudi inancına sahip bir kadınla evlenebilir. bunun dışında bir inanca sahip veya inançsız bir kadınla evlenemez.

müslüman bir kadın ise sadece müslüman bir erkekle evlenebilir.

evet, kuralla açık. hadi şimdi gidin bi çay için.
islam' da evlilik bir tür akittir. Müslüman bir kişinin evleneceği kişiyle belirli koşullarda anlaşma yapmasıdır. Böylece toplumu oluşturan aile ve fertleri* yapısal olarak güvenceye alınmıştır.Erkek için evleneceği kişide müslümanlık şartı aranmaz allah' ın varlığını kabul etmiş bir kişi olması yeterlidir. Ancak Kadının, müslüman olmayan bir kişiyle evlenmesi caiz değildir. Evlense dahi bu akit geçersiz ve Allah katında yok hükmündedir. Bu göze alındığında kişi zinaya düşmüş olur. Bu kadını korumak için konulmuş bir kaidedir. Kadın daha kolay asimile olduğundan ve baskı altında müslüman olmayan kişilerle evlendirilmesin diye konulmuştur. itiraz edecekler için sebebi bu olmasa dahi; müslümanın(!) iman ettiği ve tasdik ettiği Kur' an- i Kerim' de Allah şöyle buyurmaktadır;

(4/NiSÂ-14: Her kim de Allah'a ve peygamberine isyan edip onun sınırlarını aşarsa Allah onu, içinde sonsuza dek kalmak üzere bir ateşe sokar ve ona alçaltıcı bir azap vardır.)

Meal kaynağı: http://www.kuranmeali.org
çocuklarının Deist olması muhtemeldir.
dindar ve ateist boşanmasıyla sonuçlanma olasılığı yüksektir.
çok ciddi bi farklılık bu. sorunlara yol açabilir.sevgiliyken bile sorun bu.
(bkz: dindar agnostik sevgililiği) elimden gelse nikahı basçam . çocuk agnostik.
ama çok seviyorum be sözlük.
inançsız biri olarak kesinlikle yapmayacağım bir eylemdir. Evlilik bile çok mantıklı gelmezken, gidip de müslüman biriyle evlenmek akıl karı değil.

Ki müslüman bir kadın, islam’a göre mürted biriyle evlilik yapamaz. Buyrun hanımlar islam’ın handikaplarından biri daha, erkekler bu konuda hiçbir kısıtlamaya maruz kalmazken, Kadınlar yine bir yaptırıma uğruyor.
ateist birisinin bir daha dine dönme ihtimali çok düşüktür, dindar kişinin dinden soğumasıyla sonuçlanır bu evlilik.
böyle bir şey olamaz romantiklik kasmaya gerek yok. olsa da yürümez. deist olan ben dahi müslüman adamı yanıma yaklaştırmam. sevsem de beni yarım akıllı doğum makinesi olarak gören bir adamla beraber olamam.
güncel Önemli Başlıklar