bugün

Bir düşünceye, bir inanca aşırı ölçüde bağlı olan,ne olursa olsun o inançtan vazgeçmeyen kimselere bağnaz denir. Yani onların tabiriyle yobaz. Ağzı olan konuşuyor arkadaş. Tutturmuşsunuz bir yobaz da yobaz. Önce yobazın tanımını öğrenin. Ayrıca bir partiye oy veren kimseye de yobaz denmez. Yobaz,kadına değer vermeyen, sahte göz yaşları döken kimselere denir.Bu ülkede bunu söyleyen kesim yobaz kesimdir.Ancak kendileri en çağdaşından insanlardır(!) Bir de kardeşim,tesettürüyle gezen bir kadına yobaz deyip saçma sapan saç renkleriyle orasını burasını açarak ortada gezen kadına çağdaş demek de yobazlıktır.Bunu bilin de ,isterse 1500 kişi eksilesin. Buyrun iyi akşamlar dilerim.

edit:yarısından sonrasını okumayıp oyladıysan sende yobazsın
dindarlar ya yobazdır ya yobaz olacaktır dolayısıyla haklıdır ben dindar olup yobaz örümcek kafalı olmayan görmedim çünkü.
(bkz: yeni ateist olmuş ergen)
dindar kişilere yobaz diye hitap eden
yobaz a yobaz diyen kisiden farkı yoktur.*
(bkz: yobaz tabirinin tartışmaya açık olmaması)
doğruyu söyleyen akıllı insandır. dine inanıyorsun üstüne üstlük dinin bu katı kurallarına sıkı sıkı bağlısın. adam kendince saçmalık olarak gördüğü bu şeylere karşı yobaz yaftasını yapıştırmakta haklıdır.
Dindar insanlar kendisine çağdaş diyenlerden çok daha iyi günümüzde.

Dinle pek alakam olmadığı halde böyle düşünüyorum. Nedeniyse çağdaş olmayı güzel ülkemizde herkesle yatıp kalkmak, her istediğini yapabilmek. Farklı görüş bildireneyse bağnaz demek olarak görüyorlar.

Ben modern bir düşünce yapısına sahip olduğunu düşünen birisi olarak çoğu kişinin bu düşünceden çok uzak olduğu kanısındayım.

Ne yaptığı ne için yaşadığı belli olmayan bir kişi yerine en azından amacı belli olan bir değeri olan dindar bireyi tercih ederim.

Ama tabiki bu bahsettiğim özgürlükçü kesim özgürlüğü yanlış anlayan kesim.
dindarim ve kimse bana yobaz demdi. diyemez...