bugün

elhamdülillah içinde bulunduğum kesimdir.
kemalist dindar olmaz. iyi müslümandır inançlıdır ibadetlerini yerine de getirir fakat dindar olmaz. Çünkü günümüzde dindar deyince akla bagnazlık muhafazakarlık gelir. Bundan dolayı olsa bile dindar diye nitelemek yanlıştır.
o benim işte. neden bir birbirine zıt, bir arada olması imkansız şeyler gibi lanse ediliyor anlayamıyorum. Müslümanın, allah'ı peygamber'i -korkmaktan öte- seviyorum. ama bu benim mahremim, şahsi tercihim, devlet buna karışsın istemiyorum, herkes özgür olsun, ister Allah'a inansın, ister ateist olsun, farketmez, iyi bir insan mı değil mi ona bakarım ben. benim inancım etrafımdaki inanmayan insanlardan yada başka dine inanan insanlardan etkilenmeyecek kadar kuvvetli çünkü, hiç bir korkum yok. insanlar bundan korkuyor bence, zayıf inançlarının etkilenmesinden korkuyorlar.
(bkz: yyyy)
açık konuşalım yoktur. kemalizm dinine mensup dindarsa olabilir de islam dindarı olamaz. bir iki kişilik bozukluğu yaşayan dışında bir tane bile yoktur.
bu tiplerin ulu tanrıları vardır.
(bkz: mustafa sarıgül)
bal gibi de vardır. osmanlıyı ve islamiyeti kendi oyuncağınız etmeye çalışıyorsunuz, gün gibi ortada.
Nadir rastlanan insan türü .
şu an birkaç tanesi dini siyasi emellerine alet etmektedirler. dindarlıkla islami temelli bir siyaseti birlikte dillendirince biz şarlatan oluyorduk. bunlar ne peki?
doğru bir tespit olabilir. zira aralarında çok çok çok büyük bir kısmı ateist olmasına karşın dindar Kemalistler de bulunmaktadır.
bunlar sırasıyla;
şamanist kemalist.
budist kemalist.
hristiyan kemalist.
yahudi kemalist.
şintoist kemalist.
ineğe tapan kemalist şeklindedir.
kemalist olmayıp Atatürkçü olan müslümanlar arada karışmaktadır.
dipnot: anti kemalist Atatürkçüyüm ulan!
eğer ki dini sadece; ölüler için okunan kuran-ı kerim'den, "şeker" bayramı'ndan, namaz kılmayı "benim içim temiz"le ikame etmekten, haccı arapların ekonomisini kalkındırmaktan ibaret görüyorlarsa, haklıdırlar. en dindarları kendileridir...