1. 15.
    dindar kadın doktor deyince aklına başörtülü doktor gelenler fikir beyan etmemeliler , büyük bir yanılgı olur zira.
    4 ... mecburistikamet
  2. 14.
    bence üniversite gibi akademik bir kurumda eğitim alan bir insan zaten ailesinden gördüğü tutuculuktan bir süre sonra kurtularak ilkellikten medeniyete geçecektir.
    1 -1 ... dusler ulkesi
  3. 13.
    Alooo ajitasyon yapmayınız. Her kadın her mesleği çok mükemmel yapar elbette fakat baya katı tutucu bir ailede büyüyüp doktor olmak istese bile erkek ellememeli doktor olmak için zorlanıp şartlanan bir kadının gerçekten yardıma muhtaç bir erkek görse yaşayacağı kültürel sıkıntıları tartışıyoruz.

Boş yapmayınız.
    ... uzay muhtari
  4. 12.
    Tatlı su müslümanları pembe rüyalar görse de dine göre değil doktor olmak muhattap bile alınmıyorlar...
    ... mavi huydur bizde
  5. 11.
    Kimin dindar olup olmadığını sorgulamak müslümanlığa terstir.
    Bunu soran kişinin dindar olup olmadığını bile tartışamayız.
    Bunu soran kişinin dinle imanla alakasının münafıklıktan öteye geçmediğine inansam dahi.
    Doktorun iyileştirdiği bir kişinin sevabının Dünya üzerinde çoğu sevaptan daha üstün olup olmadığını Allah bilir .Lakim ben en büyük sevaplardan olduğunu düşünüyorum.
    ... georgian
  6. 10.
    benim karşılaştığım doktor, avukat, öğretmen kadınların hemen hepsi dindar insanlardı. hatta benim tiyatrodaki yönetmenim de dindar biriydi. umreye bile gitti. inançları sahneye çıkmasına, bir insanı savunmasına, hasta muayene etmesine ve bir harf öğretmesine engel değildi. demek ki neymiş; mesele dindarlarda bir bağnazlık olmasından öte, dindarlarda bağnazlık arayan işsizlerin sakat bir zihniyete sahip olmasıymış.
    ... dusler ulkesi
  7. 10.
    Doktor olabilir ama belki ürolojiden uzak durabilir.
    ... benimhalaumudumvar
  8. 9.
    Bir garson olamaz fakat doktor olabilir.Ancak muhakkak ki evinde oturması daha hayırlı.
    ... gothmog15
  9. 8.
    Şu başlığı görmekten cidden sıkıldım. inançlar bir şeye olmaya engel değil. inancı gereği bir erkeğe dokunamayacaksa doktorluk mesleğini seçmeyecek, daha uygun bir pozisyonda meslek edinecek nokta.
    ... alfa yazar
  10. 7.
    Olayı başka yere çekip prim kasanların dolaştığı başlık.

Ben devlet başkanı olamazsın demedim. Ya da doktorluk yapmayı bilip ilaç yazamazsın da demedim.

Hastaya yardım etmekten çekinir isen doktor olamazsın dedim.
    -2 ... uzay muhtari