1. 1.
    Merak edilen soru cidden mesleki sorumluluklarını inanç sorumluluklarından öteye taşıyabilir mi.

Yaw çocuk doktoru kadın doktoru olurus bis ki ne sakıncası olur demek mesleğe belli açıdan hakarettir.

Yolda gider iken yerde yatan bir erkek gördün ve ağır yaralı ayrıca da çıplak. Sen şimdi ben göz doktoruyum zaten ya diyip kaçacak mısın.

(Bu arara çıplak ve ağır yaralı bir erkek çıkmaz demeyin. Aslında sanıldığından daha yüksek bir orana sahip.)

Bu benim mesleğim diyip o adamı hayata döndürebilmek için çabalıyor ise doktordur.

Fakat isteksiz isteksiz hastanın ölümünü hızlandırıyor ise ister ise okul birincisi olsun ona doktor diyemeyiz.

Bu arada kadın erkek yakınlaşması bir çok dinde günahtır. Özellikle dindar kadın dedim. Toplumların kadına baskısından ötürü. Ha siz özellikle belirli bir din ve belirli bir ülke anlıyor iseniz sizin ayıbunız.
    2 -14 ... uzay muhtari
  2. 2.
    yılların deisti olarak derim ki, dini inancı işini hakkıyla yapmasına engel değildir.
    dayım felç hastası olduğu için 3 ayda bir doktora gidiyor, doktoru tesettürlü ve işini hakkıyla yapan bir kadın.
    5 ... sweetmandarine
  3. 3.
    Her ne kadar bazı dinler ve mezhepler açıdından yasak olmayan bir hadise de olsa doktor hasta yakınlığı. Bu yetiştiriliş kültürünü de reddedip her şey çok mükemmel diyeceğimiz bir durum sayılmaz.
    1 -1 ... uzay muhtari
  4. 4.
    Arapçı tipi dindarlıksa yarak gibi doktor olur evet.
    1 -1 ... bogaziciruyalari
  5. 5.
    devlet başkanı bile olur. saba melikesi "belkıs" örneğinde olduğu gibi.
    ... 11234567
  6. 6.
    olabilir mi değil zaten olmuş var olan doktorlardan sadece bir tanesidir.

al sana görsel eve götür çerçeve yapar duvarına asarsın : dindar bir kadın doktor olabilir mi
    -1 ... frank lucas
  7. 7.
    Olayı başka yere çekip prim kasanların dolaştığı başlık.

Ben devlet başkanı olamazsın demedim. Ya da doktorluk yapmayı bilip ilaç yazamazsın da demedim.

Hastaya yardım etmekten çekinir isen doktor olamazsın dedim.
    -2 ... uzay muhtari
  8. 8.
    Şu başlığı görmekten cidden sıkıldım. inançlar bir şeye olmaya engel değil. inancı gereği bir erkeğe dokunamayacaksa doktorluk mesleğini seçmeyecek, daha uygun bir pozisyonda meslek edinecek nokta.
    ... alfa yazar
  9. 9.
    Beyni yok fikri var. Sozluge yazar yapmislar.
    1 -2 ... karantinadabunaldim
  10. 10.
    Bir garson olamaz fakat doktor olabilir.Ancak muhakkak ki evinde oturması daha hayırlı.
    ... gothmog15