bugün

bir realite.

zira ampirik düşünemezler sıkıştıkları yerde tanrı böyle takdir etmiş der tevekkül ederler.

sayılsal çoğunluğa ulaşırlarsa durum kritikleşir,

akademik dünyada akademik yeterlilik değil mezhepsel tarikatsal kriterler ana dinamikler haline gelir,

bilim üretilmez, müridlere akademik ünvanlar dağıtılır, çürüme yayılır, akademiya çöker.
Cezeri
Ali Kuşçu
Ve daha niceleri...

Bunlar ateist zaten...
Ne demek olmaz kardeşim bilim bilim için mi bilim insanlık için mi. Tabi insanlık için. Bilim adamının görevi insanların dinini daha iyi yaşaması olmalı. Misal besmele çeken araba kontağı. Muhteşem bir şey. Her arabada olmalı. Ya da besmele çeken bardak. bak hele bak bunlar hep teknoloji.

Sri Lanka lılar bizi kıskanıyor.
Din ile bilim birbirinden bağımsız alanlardır. Biri fizik diğeri metafizik alanla ilgilenir. Dolayısıyla dindar bilim adamı da olabilir. Birinin varlığı diğerine gölge etmez.
başlığı açan arkadaş merak etmesin akademisyenlerin büyük kısmı politik doğrucu zaten.

bugün akp var diye allah kitap diyorlar yarın işler değişir kemalizm kemalizm diye inlerler.

derste aynı anda hem lgbt sempatizanlığı hem din iman muhabbeti yapan prof. lar doç. lar da gördü bu gözler.

bu ülke yolunu bulanların ülkesi neticede. herkes hamudunu dolduruyor merak etmeyin.
tam aksine. bu evreni ve evreni oluşturan her bir kuramı, kanunu allah yarattı. yani benim benim mensubu olduğum dinin sahibi. elbette bir müslüman olarak en çok bana düşer allahı ve yarattıklarını anlamak. ve nitekim kuran’ın bir çok yerinde allah düşünmeye sevk etmiştir.
hak verdiğim iddia. dindar doktor olmaz abdestim kaçar diye hasta tedavi etmez, dindar öğretmen olmaz kız öğrenci etek giydi diye yollu der, dindar bilim adamı olmaz evreni allah yaratmıştır evrim yalandır der.
(bkz: celal sen misin)
bu kadar katı olma, biraz şengör dindarları.
Din ve bilimi birbirine karistirmazsa olur.
din ve bilim birbirine karışır zira düşünce sistematikleri bilgi üretme mekanizmalarını yönetir,

deney ve gözlemle neden sonuç ilişkileri üzerine çıkarımlar yaparak genel geçer nesnel bilgiye ulaşma çabası, elinizde tuttuğunuz akıllı telefonlara dönüşebiliyor.

dindarın böyle bir bilgi edinme çabası yok zira ol denilmiştir ve evren olmuştur, ibriğin icadıyla da bilim tepe noktasına ulaşmıştır, daha fazla bilim haramdır ilim aranıyorsa gavs yeter, alın secdeye değiyorsa akademisyen olunabilir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.