1. 1.
  tüm dinciler için geçerli gerçektir.

  dinleri hiç araştırmadan çevrede ki aynı dine mensup olanları izleyip hareket ederler. buda milyonlarca kişinin tek zihniyette toplanmaları demek. söz onusu zihniyeti yöneten kimse milyonları tek kişi yönetir gibi yönetmelerine vesile oluyor.
  ama bunun farkında değiller. zira neye inandıklarını bilmiyorlar. sürü psikolojisi ile hareket ediyorlar. ne için neden hiç fark etmez.

  bu terör örgütlerin doğmasına sebep oluyor. zira ''çevre bunun için silahlandı o halde doğru olan bu ve bende yapmam gerek'' düşüncesi hakim. terör örgütü sempatizanları neden aynı bölgeden toplu olarak çıkıyor sanıyorsunuz.

  insan beyni bağımsız düşünür. bu yöneticilerin insanları tek tek yönetmeleri anlama geliyor. yönetim bunun için dinleri yaydılar. din üzerinden milyonları tek kişi yönetir gibi yönetiyorlar. artık 7.5miyar insanı değil. sayıları onları aşamayan dinleri yönetiyorlar.

  ve lanet olsun ki başarıyorlar da. ortadoğu ya bakın. 4 benek birbirine saldırıyor. ne için savaştıklarını bile bilmiyorlar. hepsinin dilinde kafire saldırmak var.
  1 -3 ... tapmadiyentanri
 2. 2.
  yanlış bir tespit.
  yok, gayet iyi biliyorlar.

  efendileri ve tanrıları yüce Tayyip hazretlerine inanıyorlar.
  8 -1 ... antik sarapci
 3. 3.
  (bkz: dinciliğin dinle ilgisi olmaması)
  1 -1 ... paganviodio
 4. 4.
  dincinin dilindeki yalanından başka ne sermayesi var.
  1 ... timur cengiz hulagu